Menu
Patronat honorowy Patronage

Debata nt. elektromobilności w ramach Warsaw Industry Week, 8.11.2016

Jak zarządzać innowacjami w nowej erze e-mobility? – to temat kolejnego otwartego spotkania tematycznego R&D Clubu, które odbędzie się podczas Targów Innowacyjnych Rozwiązań Przemysłowych w podwarszawskim Ptak Warsaw EXPO.

Targi Maszyn i Urządzeń Przemysłowych WARSAW INDUSTRY WEEK 2016 zaplanowano w dniach 07-09 listopada 2016 w nowoczesnym Międzynarodowym Centrum Wystawienniczo Kongresowym WARSAW EXPO. Podczas targów zaprezentowane zostaną najnowsze rozwiązania w zakresie maszyn i urządzeń m.in. dla branży produkcji i przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy, branży metalowej, branży drzewnej i meblarstwa, spawalnictwa i innych. Warsaw Industry Week to największe w tej części Europy wydarzenie dedykowane dla branży przemysłowej, będące miejscem efektywnych spotkań w biznesie maszynowym obróbki metalu, tworzyw i drewna.

Na wydarzeniu nie zabraknie również techBrainers, które swój udział w Targach zapowiedziało na 8 listopada, otwartym spotkaniem tematycznym w ramach R&D Club. Agenda naszej obecności na Warsaw Industry zapowiada się następująco:

ŚNIADANIE R&D CLUB: JAK ZARZĄDZAĆ INNOWACJAMI W NOWEJ ERZE E-MOBILITY

Termin: 8 listopada 2016

Miejsce: PTAK WARSAW EXPO, Al. Katowicka 62, Nadarzyn

Harmonogram:

9:15- 9:30 R&D SHOW | Cubic Inch

9:30-10:50 DEBATA: W pogoni za mobilnością. Rozwój alternatywnych napędów a nowe trendy społeczne i modele biznesowe w sektorze energetycznym. Zaproszenie do udziału w panelu kierujemy do:

  • Michał Jarczyński, Prezes Zarządu, Enea Operator (TBC)
  • Beata Stelmach, Prezes GE na Polskę i Kraje Bałtyckie (TBC)
  • Karol Gobczyński, Energy & Climate Manager, IKEA
  • Kacper Sosnowski, Członek Zarządu, Dyrektor ds. Rozwoju, KROSS S.A.
  • Jan Chlebowicz, Dyrektor Departamentu Rozwoju i Innowacji ENERGA S.A.
  • Leszek Zaremba, Innovation Manager, techBrainers
  • Moderacja: Bartłomiej Derski, redaktor portalu Wysokie Napięcie

10:50-11:00 Przerwa

11:00 – 12:30 Sesja prezentacji:

  • Prezentacja pt. „Jak budować strategiczną agendę badawczą?” – Leszek Zaremba, Innovation Manager, techBrainers
  • Prezentacja pt. ”Współpraca startupów i korporacji” – Tomasz Rudolf, CEO, D-RAFT
  • Prezentacja pt. „Dlaczego warto przeprowadzić audyt innowacyjności?” – Alex Tokarev, Total Innovation Audit Manager, techBrainers

RSVP: [email protected]

Rejestracja na Warsaw Industry Week (7-9.11.2016 w Nadarzynie k. Warszawy)

 

Ministerstwo Energii przekazało do konsultacji projekt rozporządzenia ws. obliczania udziału energii ze źródeł odnawialnych. W porównaniu z obowiązującymi przepisami zniknęły zastrzeżenia dotyczące niekopalnych źródeł energii i zrównoważonego rozwoju w przypadku biopaliw. Pojawiły się też nowe zapisy dotyczące współspalania, instalacji hybrydowych i energii z odpadów.

Dotyczy: obliczanie udziału energii ze źródeł odnawialnych w poszczególnych sektorach i końcowym zużyciu energii brutto
Tytuł: Rozporządzenie Ministra Energii ws. sposobu obliczania udziału energii ze źródeł odnawialnych
Etap: ministerstwo – konsultacje publicznej
Następny etap: przyjęcie rozporządzenia

{loadmodule mod_email}

Rozwój energetyki odnawialnej to nie fanaberia bogatych krajów, a konieczność i oczywisty kierunek transformacji sektora energetycznego. W pięciu punktach tłumaczymy dlaczego polscy odbiorcy energii zyskają na budowie „zielonych” elektrowni więcej, niż wydadzą na ich wsparcie.

Zielone technologie rozwijają:

Prawie 800 kilometrów nowych gazociągów do polskiej granicy z Ukrainą ma zwielokrotnić możliwości eksportu surowca w tamtym kierunku. Pomysł, aby skorzystać na rezygnacji Ukrainy z gazu kupowanego bezpośrednio od Gazpromu, nie jest nowy. Teraz jednak rząd sygnalizuje, że ta idea staje się osią strategii gazowej na najbliższe lata.

Portale gospodarcze i branżowe powołują się za PAP na informacje portalu WysokieNapiecie.pl o luce w przychodach EBITDA, która przynajmniej w dużej części powinna zostać pokryta przez projektowany właśnie rynek mocy.