Menu
Patronat honorowy Patronage

Konferencja Energetyczna EuroPOWER,9-10.11.2016, Warszawa

 

 

24. Konferencja Energetyczna EuroPOWER 

W dniach 9 – 10 listopada 2016 roku w Hotelu Radisson Blu w Warszawie przedstawiciele sektora energetycznego po raz dwudziesty czwarty będą mieli okazję spotkać się podczas Konferencji Energetycznej EuroPOWER. Wydarzenie to stanowi unikalną platformę do podjęcia debaty na temat aktualnych problemów i wyzwań, z którymi boryka się sektor energetyczny. Kluczowi reprezentanci branży będą mieli okazję do wymiany wiedzy, doświadczeń, opinii i koncepcji realizacji projektów energetycznych wspólnie z reprezentantami władz regionalnych, organami rządowymi i samorządowymi, administracją publiczną, przedstawicielami sektorów: dystrybucji energii, elektrociepłowni, produkcji, paliwowego i gazowego oraz sektorów współpracujących. 

Jak widać z zatłoczonych korytarzy Konferencja EuroPOWER cieszy się rosnącym zainteresowaniem, co ważne nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Cieszę się, że możemy w Warszawie gościć tylu znamienitych dla branży przedstawicieli, którzy na co dzień zajmują się problemami energii i wyzwaniami, które przed nią stoją. Dzięki wymianie wiedzy i doświadczeń możemy wspólnie wypracować narzędzia, które wspomogą dynamiczny rozwój sektora energetycznego już w najbliższej przyszłości. – mówi Michał Kurtyka, Podsekretarz Stanu, Ministerstwo Energii. 

Wśród kluczowych zagadnień, które zostaną poruszone podczas Konferencji znajdują się m.in.: polska energetyka w procesie unowocześniania, miks energetyczny, elektromobilność, miejsce kapitału prywatnego w polskiej energetyce, rynek mocy, rynek gazu i paliw. 

Obszary tematyczne wydarzenia określone zostały przez Radę Programową pod przewodnictwem dr Leszka Juchniewicza. W skład Rady wchodzą m.in.:

Andrzej J. Piotrowski – Podsekretarz Stanu, Ministerstwo Energii

  • ·Maciej Bando – Prezes Urzędu Regulacji Energetyki
  • ·Tomasz Żuchowski – Podsekretarz Stanu, Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa
  • ·Dariusz Kaśków – Prezes Zarządu, Energa S.A.
  • ·Eryk Kłossowski – Prezes Zarządu, PSE Polskie Sieci Elektroenergetyczne
  • ·Piotr Woźniak –Prezes Zarządu, Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo 

Tymczasem zachęcamy do zapoznania się z fotorelacją z Rady Programowej oraz foto- i wideorelacją z poprzedniej edycji. 

Więcej informacji na temat projektu znajdą Państwo na stronie www.konferencjaeuropower.pl. Zapraszamy do śledzenia mediów społecznościowych wydarzenia: Facebook i Twitter. 

Organizatorem wydarzenia jest MM Conferences S.A., która jest wiodącym organizatorem spotkań biznesowych, w szczególności szkoleniowo-konferencyjnych m. in. dla branży telekomunikacyjnej, energetycznej, finansowej oraz technologicznej. 

Kontakt:

Monika Nowak

Senior Project Manager
Junior Team Leader

tel: +48 22 379 29 11
kom: +48 530 662 013
[email protected]  

Energia elektryczna z dostawą w niedzielny poranek była wyceniana najtaniej w tym roku i blisko najniższego poziomu w historii. Co przesądziło o tak niskich notowaniach?

Agencja ratingowa Fitch ostrzega, że skokowy rozwój technologii magazynowania energii podkopie pozycję ważnych dzisiaj gałęzi przemysłu. Podzieli rynek na wygranych i przegranych.

Zaopatrywanie w paliwo statków przestawionych na napęd LNG dwa lata temu było postrzegane jak jeden z najważniejszych kierunków rozwoju usług związanych ze skroplonym gazem i terminalami. Wiele wskazuje jednak, że na razie bałtyckie terminale będą centrami dystrybucji LNG autocysternami.

Bartłomiej Derski z portalu WysokieNapiecie.pl mówił na antenie Polskiego Radia 24 o próbie przejęcia ponownej kontroli nad sprywatyzowanymi spółkami energetycznymi przez Skarb Państwa i powodach oraz sensie tych gorączkowych zabiegów.