Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Patronaty
  4. >
  5. Konferencja Efektywność energetyczna dla samorządów,7.11.2016, Leszno

Konferencja Efektywność energetyczna dla samorządów,7.11.2016, Leszno

 

baner 28102016

baner%2028102016 

Inauguracyjna konferencja cyklu „Efektywność energetyczna dla samorządów – szanse i wyzwania dla Polski” już 7 listopada w Lesznie!

Kolejne konferencje odbędą się 8.11 w Elblągu, 15.11 w Żyrardowie, 16.11 w Siedlcach oraz 18.11 w  Wołominie.

Cykl regionalnych konferencji ma na celu zaprezentowanie przedstawicielom Jednostek Samorządu Terytorialnego  nowoczesnych rozwiązań z zakresu OZE, gospodarki niskoemisyjnej, efektywności energetycznej oraz Smart City. Postaramy się odpowiedzieć na pytania takie jak: jakie są wyzwania i szanse dla Polski w dziedzinie efektywności energetycznej w budownictwie; jakie ma ono znaczenie dla polskiej gospodarki. Ekologia, w którą wpisuje się budownictwo energooszczędne, to trend, który jest coraz bardziej obecny w naszym otoczeniu. Co więcej, nic nie wskazuje na to, by w najbliższym czasie miało się to zmienić. Wręcz przeciwnie – ekologia to przyszłość, w którą warto inwestować.

Konferencja w Lesznie odbędzie się 7 listopada w Leszczyńskim Centrum Biznesu przy ul. Geodetów 1 i zgromadzi przedstawicieli Jednostek Samorządu Terytorialnego oraz wielu cenionych ekspertów.

Program wydarzenia oparty jest na 3 kluczowych zagadnieniach:
– Gospodarka niskoemisyjna,
– Efektywność energetyczna dla samorządów,
– Smart City – Inteligentne Miasta.

Pragniemy serdecznie zaprosić Państwa do bezpłatnego udziału w tak ważnym dla regionu wydarzeniu. Spotkajmy się, aby porozmawiać o przyszłości naszych miejscowości.

Szczegółowe informacje oraz formularz rejestracyjny znajduje się na stronie internetowej www.efektywnosc-energetyczna.info

Kontakt w sprawie uczestnictwa:
Tel.: 884 790 796
Mail: [email protected]

 

 

Agencja ratingowa Fitch ostrzega, że skokowy rozwój technologii magazynowania energii podkopie pozycję ważnych dzisiaj gałęzi przemysłu. Podzieli rynek na wygranych i przegranych.

battery
Rynek energii rozwija:

Zaopatrywanie w paliwo statków przestawionych na napęd LNG dwa lata temu było postrzegane jak jeden z najważniejszych kierunków rozwoju usług związanych ze skroplonym gazem i terminalami. Wiele wskazuje jednak, że na razie bałtyckie terminale będą centrami dystrybucji LNG autocysternami.

gazsystem
Rynek energii rozwija:

Bartłomiej Derski z portalu WysokieNapiecie.pl mówił na antenie Polskiego Radia 24 o próbie przejęcia ponownej kontroli nad sprywatyzowanymi spółkami energetycznymi przez Skarb Państwa i powodach oraz sensie tych gorączkowych zabiegów.

Spośród niemal 4,7 tys. elektrowni przyłączonych do sieci energetycznych w Polsce ponad połowa to elektrownie fotowoltaiczne. Ich łączna moc jest znikoma w porównaniu do innych technologii, a produkcja energii jeszcze mniejsza, ale sytuacja dynamicznie się zmienia.

rynek elektrownie osd osp 2015
Rynek energii rozwija: