Menu
Patronat honorowy Patronage

Uroczyste otwarcie Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Świnoujściu, 28.10.2016

 

 

 Spółka Polskie LNG wybudowała i wyposażyła nowoczesną Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu.Nowa jednostka nie tylko zapewni bezpieczeństwo przeciwpożarowe inwestycji, ale co równie istotne, na co dzień będzie prowadzić akcje ratownicze na rzecz mieszkańców Świnoujścia.

Więcej tutaj

 

Czeski EPH ma kupić elektrownię w Rybniku, a australijski fundusz inwestycyjny IFM – należące do EDF elektrociepłownie. Zanosi się na długi spór prawny Francuzów i potencjalnych kupców z polskim rządem.

Powszechnie wiadomo, że budowa elektrowni atomowej jest niezwykle kosztowna. Natomiast z tym, że kosztowne jest także odstąpienie od projektu, pogodzili się właśnie Bułgarzy.

Technologie wspiera:

Jak ma wyglądać nowy model rynku energii Unii Europejskiej? Jakie miejsce dla poszczególnych technologii widzi Bruksela i czy OZE będą jeszcze mogły liczyć na przywileje? Dr Christian Schnell analizuje nieoficjalny projekt unijnych regulacji.

Dziennikarz portalu WysokieNapiecie.pl komentował w programie "Chodzi o pieniądze" TVP1 zmiany w przepisach dotyczących lokalizacji farm wiatrowych w Polsce.