Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Patronaty
  4. >
  5. Konferencja Power Shifts Academic Forum, 22-30.10.2016, Warszawa

Konferencja Power Shifts Academic Forum, 22-30.10.2016, Warszawa

 

 

20161011 baner

 

 20161011 baner

Warsaw 2016 – Power Shifts Academic Forum –
140 studentów z 40 krajów Europy przyjedzie do Warszawy debatować nad polityką energetyczną

Warsaw 2016 – Power Shifts Academic Forum to konferencja, która jest częścią projektu „Power Shifts – Reflecting Europe’s Energy”, realizowanego przez Europejski Parlament Młodzieży oraz fundację Schwarzkopf we współpracy z fundacją RWE. Ma on na celu umożliwienie młodym ludziom obserwacji, analizy oraz debaty na temat polityki energetycznej w Europie. Projekt będzie się koncentrował na różnorodności oraz współzależności polityki energetycznej na poziomie europejskim, ze szczególnym uwzględnieniem Polski, Francji i Niemiec – państw, które stanowią przykłady dla porównania narodowych strategii transformacji sektora energetycznego.

Warsaw 2016 – Power Shifts Academic Forum odbędzie się w dniach 22-30 października bieżącego roku w Warszawie i w Pułtusku, gdzie  w XV-wiecznym zamku zorganizowana zostanie część integracyjna konferencji. Oba miasta ugoszczą 140 studentów z 40 krajów Europy.

Konferencja będzie odbywać się według sprawdzonego formatu, stosowanego przez Europejski Parlament Młodzieży. W pierwszej części uczestnicy będą poznawać się nawzajem dzięki różnorodnym grom integracyjnym, a także uczyć się pracować w międzynarodowym zespole. Następnie, symulując pracę wybranych komisji Parlamentu Europejskiego, będą dyskutować nad aktualnymi problemami oraz opracowywać serię rozwiązań, tzw. rezolucję. Podczas dwóch ostatnich dni spotkania przeprowadzane będzie Zgromadzenie Generalne (na wzór posiedzenia plenarnego Parlamentu Europejskiego).

Nad wartością merytoryczną i edukacyjną wydarzenia czuwać będą doświadczeni moderatorzy. Wydarzeniu towarzyszyć będzie szereg imprez, podczas których jego uczestnicy będą mieli okazję poznać i przybliżyć kulturę, zwyczaje i wartości swoich krajów.

Patronaty honorowe nad konferencją objęli: Minister Energii Rzeczypospolitej Polskiej Krzysztof Tchórzewski, Minister Gospodarki i Energii Republiki Federalnej Niemiec Sigmar Gabriel, Europejski Komisarz ds. Energii Maroš Štefčovič, Prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz oraz Ambasador Norwegii w Polsce Karsten Klepsvik.

 

Wydzielenie części biznesu do osobnej spółki opłaciło się niemieckiemu gigantowi energetycznemu RWE. Po piątkowym debiucie giełdowym Innogy jest warta 20 mld euro – ponad dwa razy więcej, niż sam koncern matka. Dlaczego?

rynek rwe innogy
Rynek energii rozwija:

Notowania cen energii na TGE z dostawą na poniedziałkowy wieczór skoczyły do 846 zł/MWh. To cena nawet pięć razy wyższa niż w ciągu ostatniego tygodnia. Co się stało? Czy w systemie znowu brakuje rezerw mocy?

tge skok cen
Rynek energii rozwija:

Nakłady w światowej energetyce spadły w 2015 roku o 8%, głównie ze względu na spadek aktywności w sektorze ropy i gazu. Jednak inwestycje w segmencie źródeł odnawialnych utrzymują na stałym poziomie – wynika z raportu Międzynarodowej Agencji Energii. Ile wynoszą?

iea investment 2015
Rynek energii rozwija: