Menu
Patronat honorowy Patronage

Eco Energy Summit, 12-13.10.2016,Warszawa

 

 

 

 

Eco Energy Summit – wydarzenie roku dziennika „Rzeczpospolita”

Eco Energy Summit to jedno z najważniejszych wydarzeń gospodarczych z udziałem krajowych liderów opinii, przedstawicieli administracji centralnej i samorządów, a także szerokiego grona ekspertów oraz kadry kierowniczej najbardziej znaczących firm sektora energetycznego w Polsce i krajach Unii Europejskiej.

Udział w tegorocznej edycji kongresu jest BEZPŁATNY!

Tegoroczna, II już edycja wydarzenia zatytułowana „Bezpieczeństwo przede wszystkim. Polska energetyka na etapie transformacji” przyjmie formę paneli dyskusyjnych, do udziału w których zaproszono członków rządu, ekspertów, przedstawicieli branży i menedżerów firm sektora. Uczestnicy wydarzenia omówią zmiany i procesy zachodzące w kluczowych dla gospodarki sektorach: energetycznym, gazowym i paliwowym. Będzie to też okazja do obiektywnej dyskusji o najbardziej istotnych kwestiach dotyczących przyszłości szeroko rozumianej polskiej energetyki  w kontekście decyzji Unii Europejskiej dotyczących polityki klimatycznej i zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego.

Nowa strategia dla energetyki! Jaka przyszłość czeka polskie spółki surowcowe? Polskie górnictwo- problem czy szansa dla polskiej gospodarki? Rynek energii polem do wdrażania innowacji?

Na te i wiele innych pytań spróbujemy odpowiedzieć podczas tegorocznej edycji Eco Energy Summit.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęły kluczowe dla sektora energetycznego resorty: Ministerstwo Energii, Ministerstwo Rozwoju, Ministerstwo Środowiska oraz Urząd Regulacji Energetyki, Prezydent Rzeszowa i Izba Gospodarcza Energetyki i Ochrony Środowiska.

Kongres odbędzie się w Warszawie w dniach 12-13 października. Organizatorem wydarzenia jest Dziennik „Rzeczpospolita”. Patronat medialny nad wydarzeniem objęły: Gazeta Giełdy „Parkiet”, „Bloomberg Businessweek Polska”, Magazyn „Sukces”.

Rejestracja i szczegółowe informacje na: ecoenergysummit.pl oraz konferencje.rp.pl

 

 

 

 

 

Ulga w kosztach wsparcia OZE dla odbiorców przemysłowych pozwoliła przedsiębiorcom zaoszczędzić nieco na kosztach energii elektrycznej. Pod znakiem zapytania stoi liczba firm, które będą chciały  skorzystać z niej w 2017 roku. Korzyści są duże, jednak cała procedura jest nieco skomplikowana i wymaga poświęcenia czasu i środków.

Resort energii mocno zmodyfikował  swój projekt wprowadzenia rynku mocy. Wprowadzono koszyki dla istniejących i nowych elektrowni, a rząd i operator sieci przesyłowych będą mogli łatwo sterować parametrami aukcji

Pojawiło się realne zagrożenie dla spłaty kredytów zaciągniętych pod budowę farm wiatrowych. To problem zarówno dla inwestorów, jak i dla banków. Posypią się skargi do arbitrażu przeciwko Skarbowi Państwa?