Menu
Patronat honorowy Patronage

Seminarium – Emisje CO2 – scenariusze rozwoju wydarzeń – Dziś, jutro i POST 2020, 12.10.2016, Warszawa

 

 

Szanowni Państwo,

jak wiadomo, Komisja Europejska pracuje aktualnie intensywnie nad rewizją dyrektywy ETS. Ambitne cele indykatywne wskazywane przez PE oraz tenże proces spowodują, że w okresie post 2020 energetyka węglowa w szczególności, a przemysł w ogólności stanie wobec kompletnie nowych, dramatycznych wyzwań o charakterze kosztotwórczym. Nowe zasady pozyskiwania i bilansowania uprawnień CO2 spowodować mogą z dużym prawdopodobieństwem wzrost cen uprawnień, co stanowić będzie istotną pozycję w rachunku kosztowym. Ryzyko biznesowe i zagrożenia z tym związane winny być zatem oceniane, analizowane i kwantyfikowane z wyprzedzeniem pozwalającym na optymalne zachowania biznesowe względem dynamicznie zmieniającej się sytuacji.

Biorąc po uwagę powyższe Zespół powermeetings.eu organizuje dla Państwa seminarium:

Emisje CO2 – scenariusze rozwoju wydarzeń

Dziś, jutro i POST 2020

 

12 października 2016, Warszawa

 

Podczas naszego seminarium będziemy próbować definiować stan as is / BAU (business as usual) / to be. Będziemy próbowali opisywać sytuację oraz redagować potencjalne scenariusze rozwoju zdarzeń post 2020.

Zapraszamy do uczestnictwa, do wyprzedzającego spojrzenia na ww zagadnienia/tematy zawarte w programie, a zarazem wyprzedzającego przygotowania się na czekające Państwa Firmę wyzwania w przyszłości.

Agnieszka Kozłowska
Project Manager

powermeetings.eu
Al. Jerozolimskie 27
00-508 Warszawa

tel.:+48 22 740 67 80
kom.: + 48 508 921 590

 

 

Zarys programu, zwanego potocznie planem Morawieckiego wspomina o przygotowaniach do budowy – równolegle z elektrownią jądrową - reaktora wysokotemperaturowego (HTR), który miałby być źródłem ciepła procesowego dla instalacji przemysłowej. Plan wicepremiera dopiero co przekazano do konsultacji społecznych, ale ministerstwo energii powołało już specjalny zespół, który ma ocenić krajowy potencjał dla zastosowania tej technologii. Przypadek HTR jest o tyle interesujący, że przystąpienie do poważnych pracy włączyłoby Polskę do technologicznego wyścigu Chin z resztą świata.

Technologie wspiera:

Ile węgla? Ile atomu i innych technologii? Odpowiedzi na te strategiczne pytania polska energetyka potrzebuje od zaraz. Konsultacje w sprawie Planu Morawieckiego pokazują, że pełnej zgody w rządzie na razie nie ma.

Komisja 2 sierpnia zdecydowała, że nie zgłosi zastrzeżeń do systemu wsparcia zielonymi certyfikatami, który obowiązuje w Polsce od 2005 roku. Producenci zielonej energii mogą spać spokojnie?

Dotyczy: skarga do KE w sprawie systemu zielonych certyfikatów w okresie 01.10.2005-30.06.2016

{loadmodule mod_email}

Ministerstwo Energii, równolegle do organizacji pierwszych aukcji dla nowych instalacji OZE, przymierza się rozpisania aukcji dla istniejących już „zielonych” elektrowni, korzystających teraz z systemu zielonych certyfikatów. Wstępna propozycja koszyków technologicznych w tzw. aukcjach wydobywczych, do których dotarł Obserwator Legislacji Energetycznej, może zaskakiwać.

Dotyczy: ilość i wartość energii do sprzedania na aukcji OZE
Tytuł: rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie maksymalnej ilości i wartości energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii, która może być sprzedana w drodze aukcji w 2016 r
Wykonuje: ustawa o OZE
Etap: ministerstwo – przygotowanie projektu
Następny etap: ministerstwokonsultacje

{loadmodule mod_email}