Menu
Patronat honorowy Patronage

Seminarium -REMIT – raportowanie w ramach OTC. Praktyka i wnioski z obowiązywania rozporządzenia, 29.09.2016, Warszawa

 

 

Szanowni Państwo,

zapraszamy osoby odpowiedzialne za raportowanie danych transakcyjnych do ACER, zgodnie z rozporządzeniem REMIT i rozporządzeniem wykonawczym, do udziału w VIII edycji seminarium:

REMIT – raportowanie w ramach OTC.

Praktyka i wnioski z obowiązywania rozporządzenia.

29 września 2016, Metropolitan, Warszawa

 

W trakcie seminarium skupimy się m.in. na analizie wniosków jakie wynikają z pierwszych doświadczeń związanych z raportowaniem w ramach REMIT, jak również z monitorowaniem sektora przez ACER. Wiemy też, że mnogość niejasności związanych z interpretacją przepisów REMIT wymaga wciąż dogłębnej analizy dlatego dużo uwagi poświęcimy znalezieniu odpowiedzi na najczęstsze dylematy związane z praktyką i raportowaniem w ramach tego rozporządzenia.

Zapraszamy do udziału! Zachęcamy też wszystkich tych z Państwa, którzy borykają się z problemami związanymi z REMIT do zadawania nam pytań w tym temacie.

Agnieszka Kozłowska
Project Manager

powermeetings.eu
Al. Jerozolimskie 27
00-508 Warszawa

tel.:+48 22 740 67 80
kom.: + 48 508 921 590

 

 

Zarys programu, zwanego potocznie planem Morawieckiego wspomina o przygotowaniach do budowy – równolegle z elektrownią jądrową - reaktora wysokotemperaturowego (HTR), który miałby być źródłem ciepła procesowego dla instalacji przemysłowej. Plan wicepremiera dopiero co przekazano do konsultacji społecznych, ale ministerstwo energii powołało już specjalny zespół, który ma ocenić krajowy potencjał dla zastosowania tej technologii. Przypadek HTR jest o tyle interesujący, że przystąpienie do poważnych pracy włączyłoby Polskę do technologicznego wyścigu Chin z resztą świata.

Technologie wspiera:

Ile węgla? Ile atomu i innych technologii? Odpowiedzi na te strategiczne pytania polska energetyka potrzebuje od zaraz. Konsultacje w sprawie Planu Morawieckiego pokazują, że pełnej zgody w rządzie na razie nie ma.

Komisja 2 sierpnia zdecydowała, że nie zgłosi zastrzeżeń do systemu wsparcia zielonymi certyfikatami, który obowiązuje w Polsce od 2005 roku. Producenci zielonej energii mogą spać spokojnie?

Dotyczy: skarga do KE w sprawie systemu zielonych certyfikatów w okresie 01.10.2005-30.06.2016

{loadmodule mod_email}

Ministerstwo Energii, równolegle do organizacji pierwszych aukcji dla nowych instalacji OZE, przymierza się rozpisania aukcji dla istniejących już „zielonych” elektrowni, korzystających teraz z systemu zielonych certyfikatów. Wstępna propozycja koszyków technologicznych w tzw. aukcjach wydobywczych, do których dotarł Obserwator Legislacji Energetycznej, może zaskakiwać.

Dotyczy: ilość i wartość energii do sprzedania na aukcji OZE
Tytuł: rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie maksymalnej ilości i wartości energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii, która może być sprzedana w drodze aukcji w 2016 r
Wykonuje: ustawa o OZE
Etap: ministerstwo – przygotowanie projektu
Następny etap: ministerstwokonsultacje

{loadmodule mod_email}