Menu
Patronat honorowy Patronage

XIII Targii Energii, 29 – 30.09.2016 r, Jachranka

XIII TARGI ENERGII, 29 i 30 września 2016 r, JACHRANKA 

W imieniu Izby Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii oraz Towarzystwa Obrotu Energią mamy przyjemność zaprosić Państwa do odwiedzenia i udziału w konferencji

XIII TARGI ENERGII,

które odbędą się w Jachrance w dniach 29 i 30 września 2016 r. w Centrum Kongresowym Warszawianka.

Organizowane corocznie, cieszące się dużym zainteresowaniem wszystkich uczestników rynku energii elektrycznej, w tym odbiorców końcowych, Targi Energii, stanowią platformę dyskusji, wymiany poglądów oraz ofert w zakresie rynku energii w Polsce. Rokrocznie wzrasta liczba uczestników Targów Energii (XII Targi odwiedziło blisko 300 osób). W bieżącym roku planujemy spotkać się w nie mniejszym gronie.

Wzorem poprzednich lat Targi składają się zarówno z części seminaryjnej, jak i tzw. handlowego parkietu targowego, na którym można zapoznać się bezpośrednio z ofertami sprzedawców energii elektrycznej.

W ramach części seminaryjnej poruszane będą następujące zagadnienia:

  • Zmiany uwarunkowań formalno-prawnych rynku energii w Polsce.   
  • Zmiany na systemowym rynku energii elektrycznej w Polsce w 2016 roku i latach następnych.
  • Rola przedsiębiorstw energetycznych i odbiorców końcowych w nowej, innowacyjnej gospodarce Polski.

Cały drugi dzień poświęcony będzie tematowi „Rynek energii elektrycznej – zadania odbiorców końcowych, operatorów systemu i przedsiębiorstw energetycznych: 1997-2016-2030 – „O energetyce – pół żartem, pół serio”. 

Bieżące informacje organizacyjne zamieszczone są na stronie www.targienergii.pl. 

Kontakt z organizatorem: Monika Gasiuk, tel. 22 827 57 93, e-mail: [email protected]

 

Zapraszamy na debatę online na temat nowego modelu rynku energii i doświadczeń Brytyjczyków w jego transformacji. Obecność oficjalnie potwierdziła Monika Morawiecka, dyrektor zarządzająca obszarem strategii i współpracy międzynarodowej w PGE Polska Grupa Energetyczna.

Bartłomiej Derki został laureatem konkursu na najlepszy materiał dziennikarski poświęcony energetyce wiatrowej w 2016 roku.

Magazyn "Polska i Świat" TVN24 kontynuuje temat portalu WysokieNapiecie.pl o miejscu energetyki słonecznej w poprawie bezpieczeństwa energetycznego Polski w upalne letnie dni.

Estonia chce wiedzieć dlaczego Polska ogranicza import energii nocą. Bronimy się tłumacząc, że polskie elektrownie nie wytrzymałyby większych wahań produkcji. Jednocześnie nie robimy za wiele, by to zmienić. Problem techniczny to jednak początek dylematów integrującej się europejskiej energetyki. Państwa UE muszą odpowiedzieć na kluczowe pytanie – kto ma odpowiadać za ich bezpieczeństwo energetyczne.