Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Patronaty
  4. >
  5. Konkurs „ZRÓB SOBIE POJAZD ELEKTRYCZNY”

Konkurs „ZRÓB SOBIE POJAZD ELEKTRYCZNY”

Fundacja […]
baner karoseria

Fundacja OnBoard365 prowadzi bezpłatny projekt społeczny DIY ELECTROMOBILITY, czyli ZRÓB SOBIE POJAZD ELEKTRYCZNY, promując jednocześnie proaktywne postawy społeczne, zdrowy styl życia i  ekologię – przez zastosowanie naturalnych materiałów oraz silniki elektryczne.

Program realizowany jest w punkcie stacjonarnym galerii SFERA II w Bielsku-Białej oraz w turystycznych miejscowościach Beskidów.

Odwiedzających czeka darmowa jazda próbna na elektrycznych longboardach oraz nauka samodzielnej budowy napędu elektrycznego (np. z  wkrętarki).  Przetestować też można podwozie elektryczne na bazie longboarda do jazdy na siedząco.

baner karoseria

Na specjalnie zbudowanym torze doświadczeni instruktorzy Fundacji OnBoard uczą również odpowiedniej postawy oraz  zasad skręcania na deskach ucząc tym samym podstaw koniecznych do uprawiania np. snowboardu w sezonie zimowym.

Zakładane rezultaty projektu wykazują, że im popularniejsze będzie uprawianie takich dyscyplin jak longboarding, snowboarding, surfing, kitesurfing, mountainboarding itd. tym więcej osób będzie korzystać z elektrycznych desek jako alternatywny i ekologiczny transport. Fundacja wdraża również strategię wykorzystania powszechnej umiejętności jazdy na deskach jako sposób na alternatywny transport w ekologicznych miastach i regionach turystycznych. Rozwiązanie jest również ratunkiem w obliczu globalnego problemu określanego jako „First/Last Mile Transport”.

Proponowane małe pojazdy elektryczne zrobione z drewna są nie tylko ekologiczne, ale też niezwykle praktyczne. Łatwo z nim wejść do autobusu, wozić go w bagażniku samochodowym. Dodatkowo służy do rekreacji w dni wolne oraz treningu snowboardu, surfingu i innych sportów deskowych. Wraz ze wzrostem wieku, możliwości finansowych użytkownika oraz jego wymagań taki pojazd elektryczny można sukcesywnie modyfikować umożliwiając rozwój transportu przyszłości społeczeństwu, a nie tylko koncernom samochodowym.

Serdecznie zapraszamy do współpracy,

Fundacja Onboard365

Prezes: Mariusz Poznań  726 456 215

v-ce prezes: Dominika Budzan 536 202 100

marketing: Piotr Wróbel 604 900 258