Menu
Patronat honorowy Patronage

II Wschodnie Forum Biznesu,22-24.06.2016,Lublin

 

 

II Wschodnie Forum Biznesu odbędzie się w dniach 22-24.06.2016 r. w Lubelskim Centrum Konferencyjnym, przy ul. Grottgera 2 w Lublinie.

Gospodarzem, pomysłodawcą, autorem i twórcą planowanego wydarzenia jest Lubelska Fundacja Wspierania Biznesu i Współpracy Międzynarodowej.

Ideą Lubelskiej Fundacji Wspierania Biznesu i Współpracy Międzynarodowej było stworzenie wydarzenia, w którym przedstawiciele biznesu ze Wschodu i Zachodu Europy łączą wspólne przedsięwzięcia. Tak powstało I Wschodnie Forum Biznesu, które zaistniało z sukcesem w czerwcu 2015 r., gromadząc ponad pół tysiąca przedsiębiorców, samorządowców, przedstawicieli ambasad i władz z Polski oraz innych krajów świata.

Wydarzenie ma charakter cykliczny i ma za zadanie podkreślić pozycję Lublina, Regionu Lubelskiego oraz Polski jako atrakcyjnego miejsca spotkań. Innymi słowy, Forum jest odpowiedzią na potrzeby firm i instytucji na stworzenie wydarzenia, dzięki któremu zejdą się drogi biznesowe przedsiębiorstw polskich i zagranicznych. Lublin z racji chociażby swojego położenia stwarza ku temu ogromne możliwości.

W II Wschodnim Forum Biznesu, podobnie jak w poprzedniej edycji, uczestnikami będą reprezentanci ministerstw z resortów gospodarczych, członkowie izb przemysłowo-handlowych, konsulowie, ambasadorowie, ekonomiści ds. rynków wschodnich oraz przedsiębiorcy wielu Państw m.in.: Białorusi, Ukrainy, Mołdawii, Włoch, USA, Angolii, Arabii Saudyjskiej, ZEA, Mołdawii, Uzbekistanu, Libii, Indii, Iranu, Wielkiej Brytanii, Francji, Kongo i wielu innych. Szacujemy, że w wydarzeniu udział weźmie ok. 500 osób.

Do współpracy zaprosimy firmy i instytucje z którymi Fundacja nawiązała współpracę oraz te, z którymi podpisała porozumienia o współpracy międzynarodowej m.in. Polsko – Ukraińską Izbę Gospodarczą, Mołdawską Izbę Gospodarczą, Stowarzyszenia Energii Odnawialnej, Krajową Izbę Gospodarczą, Polsko-Saudyjską Izbę Gospodarczą, Polsko-Amerykańską Izbę Gospodarczą, Polsko-Indyjską Izbę Gospodarczą, Polsko-Uzbecką Izbę Gospodarczą i wiele innych.

Podczas zaplanowanych prelekcji i debat, wystąpią znakomici i sławni eksperci ds. polityki międzynarodowej, makroekonomii, inwestycji, reprezentanci służb celnych i granicznych, agencji rozwoju regionalnego. Praktycy w dziedzinie biznesu przybliżą zaproszonym gościom aktualne uwarunkowania prowadzenia przedsiębiorczości na rynku wschodnim, głównie z partnerami Europy, Afryki, Azji i Bliskiego Wschodu.

Głównymi uczestnikami Forum są przedsiębiorcy, dlatego kluczowym  elementem programu będą indywidualne branżowe spotkania firm w formie rozmów „business2business” oraz „business2administration”. Uzupełnieniem części praktycznej programu konferencji jest „case study” – krótkie wystąpienia reprezentantów firm, którzy  podzielą się z Państwem swoimi doświadczeniami oraz wizyty studyjne w dniach 23-24.06.2016 r.

Zapraszając do udziału w konferencji jesteśmy przekonani, że Wschodnie Forum Biznesu stworzy szereg możliwości rozwoju biznesu tej części Europy i świata, a dla Państwa stanowić będzie okazję do nawiązania wielu nowych kontaktów międzynarodowych.

Serdecznie zapraszamy do rejestracji na stronie wydarzenia wschodnieforumbiznesu.eu

 

 

W kwietniu pracowało w Polsce już 5510 MW turbin wiatrowych. Dzięki temu po raz pierwszy w historii polskiej elektroenergetyki przekroczyliśmy magiczną barierę 40 GW mocy osiągalnej w krajowych elektrowniach.

Bartłomiej Derski komentował dla Polskiej Agencji Prasowej, cytowanej m.in. przez Polskie Radio i Gazetę Wyborczą, nieoficjalną wersję nowelizacji ustawy o odnawialnych źródłach energii.