Menu
Patronat honorowy Patronage
 1. Główna
 2. >
 3. Patronaty
 4. >
 5. XXIII Konferencji Energetycznej EuroPOWER,13-14.04.2016, Warszawa

XXIII Konferencji Energetycznej EuroPOWER,13-14.04.2016, Warszawa

europower baner042016

europower%20 baner042016

Polska rośnie w energię

Jak szerokie jest pojęcie energii, tak szeroka jest dyskusja na jej temat. Czy możemy mówić o bezpieczeństwie energetycznym w Polsce? Czy może nastąpić dekarbonizacja gospodarki? Jak nowelizacja ustawy o systemie monitorowania i kontrolowania jakościg paliw wpłynie na ten obszar? To tylko nieliczne pytania, które padają podczas rozmów najwybitniejszych przedstawicieli rynku energetycznego w Polsce. Okazję na udzielenie odpowiedzi i debatę nad coraz to nowymi kwestiami związanymi z tym sektorem będą mieli uczestnicy XXIII Konferencji Energetycznej EuroPOWER, która odbędzie się 13 i 14 kwietnia 2016 r., w Hotelu Westin w Warszawie. Organizatorem konferencji jest MM Conferences S.A.

Podczas spotkania zostaną poruszone najistotniejsze zmiany zachodzących na rynku energii. Eksperci dokonają analizy nowych trendów oraz wspólnie z przedstawicielami wiodących firm energetycznych będą poszukiwali modeli biznesowych pozwalających najefektywniej realizować przyjęte strategie. Oprócz tego omówione zostanie dostosowanie się do nowych regulacji prawnych. 

– Ta konferencja jest zawsze bardzo ciekawa i dzięki wysiłkom organizatorów zbiera decydentów, którzy dyskutują na temat rynku energii. Ciekawe miejsce i na pewno dobrze spędzony czas. – mówi Piotr Łuba, Partner Zarządzający w Dziale Doradztwa Biznesowego PwC.

 

Nad merytoryczną wartością konferencji czuwa Rada Programowa, której przewodniczy dr Leszek Juchniewicz. W jej skład wchodzą m.in.: 

 • Maciej Bando, Prezes Urzędu Regulacji Energetyki
 • Tomasz Dąbrowski, Dyrektor Departamentu Energetyki, Ministerstwo Energii
 • Marek Woszczyk, Prezes Zarządu, PGE Polska Grupa Energetyczna
 • Henryk Majchrzak, Prezes Zarządu, PSE Polskie Sieci Elektroenergetyczne SA
 • Jean-Andre Barbosa, Dyrektor AREVA na Europę Środkowo-Wschodnią 

Podczas XXIII edycji Konferencji EuroPOWER odbędzie się również Wielka Gala Liderów Świata Energii. Podczas jej trwania zostaną wyróżnione osobowości, przedsięwzięcia i przedsiębiorstwa, wywierające pozytywny wpływ na rozwój branży oraz przyczyniające się do wzrostu konkurencyjności polskiego biznesu i gospodarki. Niezależna Kapituła Konkursowa przyzna statuetki w następujących kategoriach:

 • Człowiek Roku
 • Operator Roku
 • Producent Roku
 • Handlowiec Roku
 • Dostawca rozwiązań dla sektora
 • Społeczna Odpowiedzialność Biznesu

Tymczasem zachęcamy do obejrzenia foto- i videorelacji z poprzednich edycji.

Więcej informacji na temat wydarzenia znajdą Państwo na stronie www.konferencjaeuropower.pl 

Kontakt:

Monika Nowak

Młodszy Kierownik Projektu
Działu Produkcji Projektów Strategicznych
tel: +48 22 379 29 11
kom: +48 530 662 013
[email protected]

 

Niemiecki operator sieci przesyłowej 50 Hertz przyznaje, że przesuwniki fazowe nie rozwiążą problemu przepływów kołowych między Polską a Niemcami. Czy będziemy skazani na destabilizację sieci elektroenergetycznych jeszcze przez wiele lat?

sieci przeplywy kolowe energii niemiec
Rynek energii rozwija:

Po Biurze Analiz Sejmowych, Sądzie Najwyższym i gminach także Ministerstwo Spraw Zagranicznych skrytykowało ustawę o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych (tzw. odległościową). Co dokładnie MSZ zarzuca projektowi ustawy w aż 10 punktach i jak najprawdopodobniej odniosą się do jego uwag posłowie PiS?

Dotyczy: lokalizacji i eksploatacji elektrowni wiatrowych (tzw. ustawa antywiatrakowa)
Tytuł: Ustawa o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych
Etap: Sejm – I czytanie - sprawozdanie komisji
Następny etap: Sejm - II czytanie

{loadmodule mod_email}

0 ole
Rynek energii rozwija: