Menu
Patronat honorowy Patronage

Akademickie Forum Energii Jądrowej, 19-20.05.2016

Akademickie Forum Energii Jądrowej to wydarzenie obejmujące swą tematyką szeroki zakres wiedzy dotyczącej technik jądrowych stosowanych na całym świecie. Program realizowany podczas Forum kompleksowo porusza zagadnienia związane z: technologiami i innowacjami w energetyce jądrowej, medycyną nuklearną, prawem atomowym, ekonomicznymi, ekologicznymi oraz społecznymi aspektami energetyki jądrowej i in. Wydarzenie jest organizowane przez Katedrę Energetyki Jądrowej oraz członków Koła Naukowego Energetyków Jądrowych “Uranium” – pomysłodawców przedsięwzięcia – działających przy Wydziale Energetyki i Paliw, na Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. W organizację zaangażowane jest również Polskie Towarzystwo Nukleoniczne.

            Akademickie Forum Energii Jądrowej będzie miało miejsce 19-20 maja 2016 roku w trakcie IV Tygodnia Zrównoważonej Energii. Forum skierowane jest do studentów kierunków związanych z powyższymi zagadnieniami, członków kół naukowych zajmujących się energetyką i fizyką jądrową, a także pasjonatów tej tematyki z całej Polski. W ramach wydarzenia planowane są wykłady w formie konferencji, warsztaty oraz debata ekspercka, a także sesja posterowa czy debata oksfordzka, której uczestnikami będą studenci. Forum zostało objęte patronatem przez instytucje o zajmujące się pokrewnymi dziedzinami wiedzy .

Zachęcamy do zapoznania się ze stroną internetową i fanpagem na facebooku i serdecznie zapraszamy do udziału!

https://www.facebook.com/afej.agh/
http://www.afej.agh.edu.pl/

Niemiecki operator sieci przesyłowej 50 Hertz przyznaje, że przesuwniki fazowe nie rozwiążą problemu przepływów kołowych między Polską a Niemcami. Czy będziemy skazani na destabilizację sieci elektroenergetycznych jeszcze przez wiele lat?

Po Biurze Analiz Sejmowych, Sądzie Najwyższym i gminach także Ministerstwo Spraw Zagranicznych skrytykowało ustawę o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych (tzw. odległościową). Co dokładnie MSZ zarzuca projektowi ustawy w aż 10 punktach i jak najprawdopodobniej odniosą się do jego uwag posłowie PiS?

Dotyczy: lokalizacji i eksploatacji elektrowni wiatrowych (tzw. ustawa antywiatrakowa)
Tytuł: Ustawa o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych
Etap: Sejm – I czytanie - sprawozdanie komisji
Następny etap: Sejm - II czytanie

{loadmodule mod_email}