Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Rynek
  4. >
  5. Rząd wstrzymuje notyfikację aukcji OZE

Rząd wstrzymuje notyfikację aukcji OZE

Jak dowiedział się Obserwator Legislacji Energetycznej, polski rząd wycofuje się z notyfikacji nowego systemu wsparcia energetyki odnawialnej (tzw. aukcji OZE), który miał wejść w życie 1 lipca 2016 roku. Co oznacza ruch resortu energii?

Dotyczy: notyfikacja ustawy o OZE
Tytuł: Ustawa z dnia 20 lutego 2015 r. o odnawialnych źródłach energii
Etap: obowiązywanie (w części)
Następny etap: zmiana / uchylenie

{loadmodule mod_email}

0 ole

0 oleJak dowiedział się Obserwator Legislacji Energetycznej, polski rząd wycofuje się z notyfikacji nowego systemu wsparcia energetyki odnawialnej (tzw. aukcji OZE), który miał wejść w życie 1 lipca 2016 roku. Co oznacza ruch resortu energii?

Dotyczy: notyfikacja ustawy o OZE
Tytuł: Ustawa z dnia 20 lutego 2015 r. o odnawialnych źródłach energii
Etap: obowiązywanie (w części)
Następny etap: zmiana / uchylenie

{loadmodule mod_email}

Z informacji Obserwator Legislacji Energetycznej wynika, że Ministerstwo Energii poprosiło Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów aby zawiadomił Komisję Europejską o wstrzymaniu procesu notyfikacji ustawy o OZE.

Projekt ustawy został skierowany do notyfikacji niemal rok temu. Przez kilka miesięcy trwałą wymiana korespondencji między polskim Ministerstwem Gospodarki, a Komisją Europejską. Z naszych informacji wynika, że Komisja wkrótce miała już zakończyć proces notyfikacji. Po decyzji Ministerstwa Energii tak się jednak nie stanie.

Jak pisaliśmy w ub. tygodniu (zobacz: Przepisy nieustająco odnawialne) rząd PiS chce uchwalenia całkowicie nowej ustawy przed 1 lipca (o co będzie już niezwykle trudno) i uchylenia ustawy przyjętej przez poprzedni parlament lub przynajmniej jej rozdziału czwartego, określającego system wsparcia OZE.

Rynek energii rozwija:

Po Biurze Analiz Sejmowych, Sądzie Najwyższym i gminach także Ministerstwo Spraw Zagranicznych skrytykowało ustawę o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych (tzw. odległościową). Co dokładnie MSZ zarzuca projektowi ustawy w aż 10 punktach i jak najprawdopodobniej odniosą się do jego uwag posłowie PiS?

Dotyczy: lokalizacji i eksploatacji elektrowni wiatrowych (tzw. ustawa antywiatrakowa)
Tytuł: Ustawa o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych
Etap: Sejm – I czytanie - sprawozdanie komisji
Następny etap: Sejm - II czytanie

{loadmodule mod_email}

0 ole
Rynek energii rozwija:

Uchwalona przez poprzedni parlament ogromnym nakładem pracy ustawa o OZE nie wejdzie w życie. Rząd PiS opracuje swoją. Zielone certyfikaty zostaną, być może  będą też aukcje, ale osobne dla każdego „koszyka” technologii. Do łask wróci  współspalanie węgla i biomasy. Prace nad nowymi przepisami potoczą się ekspresowo.

oze europa cele 2014-2020
Rynek energii rozwija: