Menu
Patronat honorowy Patronage

Konferencja EIOS: Energy Industry & Oil Summit, 5.04.2016, Warszawa

 

 

EIOS: Energy Industry & Oil Summit to jedyna konferencja w Szkole Głównej Handlowej w pełni poświęcona współpracy pomiędzy światem biznesu i przemysłem ciężkim. Tematyka wydarzenia koncentruje się na ujęciu ekonomicznym trzech gałęzi II sektora gospodarki: energetyce, przemyśle rafineryjnym oraz przemyśle ciężkim. 

Ideą, która towarzyszy członkom CEMS Club Warsaw przy tworzeniu tego wydarzenia, jest umożliwienie spotkania się w jednym miejscu i czasie najlepszych polskich studentów i przedsiębiorstw. 

EIOS to platforma wymiany wiedzy pomiędzy polskim przemysłem i największymi ośrodkami Akademickimi w Polsce. Już 5 kwietnia tego roku w Auli Spadochronowej Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie odbędzie się największe wydarzenie studenckie dotyczące II sektora gospodarki. 

Wychodzimy naprzeciw standardom XXI wieku pozycjonując nasz projekt na skrzyżowaniu potrzeb przedsiębiorstwa świadomie budującego swój pozytywny wizerunek pracodawcy oraz studentów uczelni technicznych i biznesowych. CEMS Club Waraw i Korporacja Handlu Zagranicznego — organizatorzy EIOS mają zaszczyt oraz ogromną przyjemność zaprosić na certyfikowane spotkania z najlepszymi specjalistami w branży w 3 ścieżkach tematycznych Investment, Consulting & Strategy, Production. 

Firmy działające w tradycyjnych gałęziach przemysłu bardzo rzadko promują swoją działalność wśród studentów. Sprawia to, iż najzdolniejsi studenci uczelni technicznych i biznesowych nie wiążą swojej przyszłości z tą jakże ciekawą, niemniej jednak niezbyt atrakcyjną w ich mniemaniu branżą. Stawiamy sobie za cel przybliżenie społeczności akademickiej możliwości i wyzwań, jakie stawia przed nimi przemysł. Pragniemy pokazać, że międzynarodową karierę można robić nie tylko w finansach, bankowości czy sektorze FMCG ale także, a może nawet przede wszystkim w przemyśle, który jest ostoją gospodarki Polski. 

Chcemy również zmienić sposób myślenia studentów uczelni takich, jak Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, którzy nie traktują sektora przemysłu, jako swoją główną ścieżkę kariery. We współpracy z naszymi Partnerami Korporacyjnymi pragniemy uświadomić, jak wielki potencjał tkwi w tych przedsiębiorstwach i jak niebywałe szanse są tam oferowane. 

Naszą misją jest umożliwienie obydwu stronom spotkania i rozmowy o wspólnej przyszłości, właśnie poprzez organizację najwyższej jakości wydarzenia. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym niezwykłym wydarzeniu, które odbędzie się 5 kwietnia w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie! 

W ramach konferencji odbędą się także 3 warsztaty zorganizowane przez naszych Partnerów — Michelin: Jak zoptymalizować koszty w przedsiębiorstwie transportowym?; XTB: Jak inwestować na rynku ropy naftowej?; Impel: Outsourcing procesów biznesowych. Darmowe zapisy trwają na www.eventbrite.com/o/energy-industry-amp-oil-summit-2016-10404357231.

Zapraszamy! 

Strona internetowa: www.eios.pl

Facebook: https://www.facebook.com/cems.eios

Po Biurze Analiz Sejmowych, Sądzie Najwyższym i gminach także Ministerstwo Spraw Zagranicznych skrytykowało ustawę o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych (tzw. odległościową). Co dokładnie MSZ zarzuca projektowi ustawy w aż 10 punktach i jak najprawdopodobniej odniosą się do jego uwag posłowie PiS?

Dotyczy: lokalizacji i eksploatacji elektrowni wiatrowych (tzw. ustawa antywiatrakowa)
Tytuł: Ustawa o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych
Etap: Sejm – I czytanie - sprawozdanie komisji
Następny etap: Sejm - II czytanie

{loadmodule mod_email}

Uchwalona przez poprzedni parlament ogromnym nakładem pracy ustawa o OZE nie wejdzie w życie. Rząd PiS opracuje swoją. Zielone certyfikaty zostaną, być może  będą też aukcje, ale osobne dla każdego „koszyka” technologii. Do łask wróci  współspalanie węgla i biomasy. Prace nad nowymi przepisami potoczą się ekspresowo.