Menu
Patronat honorowy Patronage

Innowacje, technologie, narzędzia – R&D Summit 14 kwietnia w Warszawie

Jakie technologie na pewno warto implementować? Jak robić to we właściwy sposób i w odpowiednim czasie? Jak mierzyć swoją innowacyjność? Odpowiedzi na te pytania dostarczy druga już odsłona spotkania liderów innowacji w Polsce – R&D Summit, który odbędzie się 14 kwietnia w Warszawie. WysokieNapiecie.pl objęło to wydarzenie swoim patronatem.

techBrainers – twórcy tego wyjątkowego w skali kraju wydarzenia, zainaugurują konferencję, podczas której uczestnicy dowiedzą się o tym, co, kto i dlaczego rządzi na arenie międzynarodowej w obszarze B+R.

Jednym z obszarów tematycznych będzie energetyka. Niewątpliwie jedną z najbardziej obiecujących technologii wydaje się ta związana z „polskim grafenem”. Skąd pojęcie „polski grafen”? To właśnie Polacy opracowali metodę jego wytwarzania, która w końcu może mieć faktyczne, szerokie zastosowanie w przemyśle.

Wielkopowierzchniowy grafen HSMG, to produkt naukowców Politechniki Łódzkiej, wytwarzany przez Advanced GrapheneProducts. Swoje osiągnięcie Polacy prezentowali już w wielu miejscach na świecie, w hiszpańskim Bilbao, w Berlinie, a nawet w Korei czy Malezji. Wszędzie, gdzie przedstawiali swój produkt, otrzymywali pozytywny feedback. Każde laboratorium, każde centrum badawcze, do którego dotarł polski grafen, zgodnie uznawało nasze rodzime rozwiązanie za prawdziwie przełomową technologię, dającą Polakom miejsce w czołówce światowego wyścigu grafenowego.

To właśnie o tym innowacyjnym osiągnięciu będzie mowa podczas R&D Summit 2016, co jak mają nadzieję organizatorzy konferencji, rozbudzi zainteresowanie polskiego biznesu grafenem HSMG i da temu biznesowi szansę na wyprzedzenie konkurencji w obszarze R&D na świecie. Jak i gdzie stosować grafen HSMG? Jakie możliwości rozwoju i w jakich branżach on daje? Informacjami na ten temat podzielą się przedstawiciele dużych koncernów, którzy już współpracują z AGP, rozważając najlepszą implementację tej aplikacji u siebie. Jednym z prelegentów R&D Summit będzie prof. Piotr Kula, nazywany „ojcem polskiego grafenu” i specjaliści z Goodyear Innovation Centre.

Ale nie tylko grafen może się stać kartą przetargową Polski w wyścigu o miejsce w czołówce liderów innowacyjności na arenie międzynarodowej. Podczas R&D Summit o swojej autorskiej metodzie wytwarzania transparentnych warstw przewodzących, która ma szansę podbić rynek produkcyjny wyświetlaczy LCD oraz cienkowarstwowych ogniw słonecznych, opowiedzą liderzy projektu XTPL. Za ich sprawą transformacja energetyczna, w której baterie zrobią w przemyśle to, co komórki w telekomunikacji, już wkrótce może stać się rzeczywistością.

Będzie także mowa o technologiach kosmicznych, które już dziś są w zasięgu przedsiębiorców oraz o API Economy jako skutecznym sposobie tworzenia innowacji, poprzez łączenie tego, co już jest, w zupełnie niespotykany dotychczas sposób. Oprócz tego wśród omawianych trendów znajdą się: Big Data, Design, Współpraca startupów i korporacji, czy zagadnienia związane z Internet of Things.

Podobnie jak podczas pierwszej, inaugurującej powstanie R&D Club konferencji techBrainers w ubiegłym roku, tak i teraz podczas R&D Summit nie zabraknie znakomitych prelegentów z kraju i z zagranicy. Będą prezentacje top narzędzi w R&D, sesje ukazujące tendencje, w jakich podąża świat w obszarze nowych technologii, możliwości, jakie stwarza polski rynek innowacji, debat eksperckich i tak cenionych przez uczestników pierwszej edycji R&D Summit tematycznych spotkań stolikowych.

Konferencja odbywa się w ramach działalności techBrainers R&D Club, który zrzesza liderów R&D z takich firm jak: KGHM, PGNiG, Intel, Goodyear, Advanced Graphene Products, Philips, Formaster czy RRDonnelley. Więcej informacji na temat tego wydarzenia można znaleźć na stronie R&D Summit

Po Biurze Analiz Sejmowych, Sądzie Najwyższym i gminach także Ministerstwo Spraw Zagranicznych skrytykowało ustawę o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych (tzw. odległościową). Co dokładnie MSZ zarzuca projektowi ustawy w aż 10 punktach i jak najprawdopodobniej odniosą się do jego uwag posłowie PiS?

Dotyczy: lokalizacji i eksploatacji elektrowni wiatrowych (tzw. ustawa antywiatrakowa)
Tytuł: Ustawa o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych
Etap: Sejm – I czytanie - sprawozdanie komisji
Następny etap: Sejm - II czytanie

{loadmodule mod_email}

Uchwalona przez poprzedni parlament ogromnym nakładem pracy ustawa o OZE nie wejdzie w życie. Rząd PiS opracuje swoją. Zielone certyfikaty zostaną, być może  będą też aukcje, ale osobne dla każdego „koszyka” technologii. Do łask wróci  współspalanie węgla i biomasy. Prace nad nowymi przepisami potoczą się ekspresowo.