Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Patronaty
  4. >
  5. III Konferencja „Inteligentna energetyka”, 6.10.2016, Warszawa

III Konferencja „Inteligentna energetyka”, 6.10.2016, Warszawa

 

iiikonf 500x150 14032016

iiikonf 500x150 14032016 

Szanowni Państwo!

Zgodnie z Dyrektywą 2001/80/WE (LCP, ang. Large Combustion Plants) do końca 2015 r. jednostki wytwórcze, które nie będą mogły spełnić wymagań nowych norm ochrony środowiska, zostały wyłączone. W Polsce było to łącznie 5000 MW. Przy obecnym zapotrzebowaniu naszego kraju na energię elektryczną jest to jedna piąta mocy systemowej.

  • Czy uzupełnienie brakujących MW wymaga inwestycji w budowę nowych bloków energetycznych, a może są inne sposoby na uzupełnienie mocy wytwórczych?

  • Czy w tym procesie musi brać udziału tylko duża energetyka, czy mogą włączyć się w niego także klienci z sektora biznesowego i osoby indywidualne, czyli obywatele?

  • Jak w domknięciu bilansu energetycznego kraju można wykorzystać technologie zarządzania popytem (DSM/DSR), inteligentne liczniki, energetykę odnawialną
    i magazyny energii?

Na te i inne pytania odpowiemy w trakcie III Konferencji „Inteligenta energetyka” – Klient w świecie technologii Smart , która odbędzie się w 6 października 2016 r. w Warszawie.

Konferencja ma na celu promowanie nowoczesnych technologii i programów, które wesprą Rząd w zapewnieniu bezpieczeństwa energetycznego Polski poprzez racjonalne zużywanie dostępnych mocy w KSE. Potencjalne kłopoty z dostawami prądu to problemy nie tylko dla gospodarstw domowych, ale także ryzyko potężnych strat dla gospodarki i zagrożenie bezpieczeństwa państwa.

Podczas spotkania poruszona zostanie także kwestia implementacji inteligentnego opomiarowania, które umożliwi zarządzanie zużyciem energii elektrycznej poprzez zebranie i analizę danych oraz dwukierunkową komunikację między OSD a klientami. W ramach spotkania zostaną przedstawione doświadczenia z obecnie prowadzonych projektów DSM/DSR.

Do udziału w III Konferencji „Inteligentna energetyka” – Klient w świecie technologii Smart, zapraszamy Operatora Systemu Przesyłowego, Operatorów Systemu Dystrybucyjnego, sprzedawców energii, a także dostawców rozwiązań technologicznych dla Smart Meteringu, OZE, magazynów energii. Główną grupę Słuchaczy będą stanowili przedstawiciele Rządu, zakładów przemysłowych, parków technologicznych oraz prasy ogólnopolskiej jako reprezentanci społeczeństwa polskiego.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, ilość miejsc jest ograniczona, a o udziale decyduje kolejność zgłoszeń.

Formularz rejestracji na
III Konferencję „Inteligentna energetyka”

Organizatorem III Konferencji „Inteligenta energetyka” – Klient w świecie technologii Smart jest wydawca czasopisma Smart Grids Polska i portalu Smart-Grids.pl.

Zapraszamy do współpracy i udziału w Konferencji!

Kontakt z organizatorem:

Izabela Żylińska, [email protected], +48 660 610 605

Ministerstwo energii ujawniło w odpowiedzi na interpelację posła Dariusza Starzyckiego (PiS) kilka istotnych szczegółów planowanej nowelizacji ustawy o OZE, nad którą pracuje.

Dotyczy: zmiana systemu wsparcia OZE
Etap: ministerstwo - prace nad projektem nowelizacji ustawy o OZE
Następny etap: projekt nowelizacji ustawy o OZE

{loadmodule mod_email}

0 ole
Rynek energii rozwija:

Budowa elektrowni atomowej Hinkley Point C wciąż nie ruszyła.  Czy od tej inwestycji zależy także dalsza obecność EDF w Polsce?

edf akcje dug
Rynek energii rozwija:

Produkcja energii z odnawialnych źródeł wyniosła w styczniu 2049 GWh, co w porównaniu ze styczniem 2015 roku oznacza spadek aż o 25%. W ujęciu rocznym obniżyła się o 8%. To impuls dla wzrostu cen zielonych certyfikatów, ale co z krajowym celem OZE na 2020 rok?

oze produkcja spada stycze2016
Rynek energii rozwija: