Menu
Patronat honorowy Patronage

REMIT – regulacje wchodzą w życie 7 kwietnia – jak uchronić się przed sankcjami?, 18.03.2016 webcast

 

 

7 kwietnia 2016 roku wchodzą w życie uregulowania rozporządzeń REMIT dotyczące raportowania do instytucji unijnej – ACER – danych o transakcjach pozagiełdowych zawieranych na hurtowych rynkach energii elektrycznej i gazu ziemnego oraz raportowania tzw. danych fundamentalnych. Ponadto, 30 października 2015 r. weszła w życie nowelizacja Prawa energetycznego, która wprowadziła sankcje za brak przestrzegania postanowień REMIT – zarówno w zakresie obowiązku raportowania jak i postępowania z informacjami wewnętrznymi oraz zakazu manipulacji na rynku.

Zapraszamy do wzięcia udziału w bezpłatnym webcaście Deloitte „Ustawodawstwo REMIT i znowelizowane prawo energetyczne„, który odbędzie się 18 marca, a podczas którego będą mogli Państwo otrzymać odpowiedzi na najważniejsze pytania z zakresu wypełniania obowiązków REMIT, które pomogą uchronić się Państwu przed sankcjami z tytułu braku spełnienia wymagań prawnych.

Ministerstwo energii ujawniło w odpowiedzi na interpelację posła Dariusza Starzyckiego (PiS) kilka istotnych szczegółów planowanej nowelizacji ustawy o OZE, nad którą pracuje.

Dotyczy: zmiana systemu wsparcia OZE
Etap: ministerstwo - prace nad projektem nowelizacji ustawy o OZE
Następny etap: projekt nowelizacji ustawy o OZE

{loadmodule mod_email}

Budowa elektrowni atomowej Hinkley Point C wciąż nie ruszyła.  Czy od tej inwestycji zależy także dalsza obecność EDF w Polsce?

Produkcja energii z odnawialnych źródeł wyniosła w styczniu 2049 GWh, co w porównaniu ze styczniem 2015 roku oznacza spadek aż o 25%. W ujęciu rocznym obniżyła się o 8%. To impuls dla wzrostu cen zielonych certyfikatów, ale co z krajowym celem OZE na 2020 rok?