Menu
Patronat honorowy Patronage
 1. Główna
 2. >
 3. Patronaty
 4. >
 5. Forum Technologii Bateryjnych, 28-30.06.2016, Gliwice

Forum Technologii Bateryjnych, 28-30.06.2016, Gliwice

 

ef banner forum2016 lang pl

ef banner%20forum2016%20lang%20pl 

 Zapraszamy na 11 edycję Forum Technologii Bateryjnych, które po raz pierwszy odbędzie się w Polsce w dniach 28-30 czerwca 2016 roku w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Wydarzenie organizowane jest przez niemieckie laboratorium testowe Battery University Gmbh.

Mając na uwadze sukces, jaki co roku od lat odnosi forum eksperckie organizowane w Aschaffenburgu (Niemcy) oraz kolejną niemiecką edycję organizowaną w Hamburgu postanowiliśmy przenieść koncepcję forum na rynek Europy Środkowo-Wschodniej i zorganizować to cieszące się dużą popularnością wydarzenie również w Polsce. Zapraszamy do wzięcia udziału w 11edycji „Developer Forum Battery Technologies” w Gliwicach.

Polska zlokalizowana w samym środku Europy jest jednym z najszybciej rozwijających się rynków naszego regionu, dlatego też postanowiliśmy zaprosić ekspertów z dziedziny przemysłu bateryjnego oraz technologii rozwoju baterii m.in. litowo jonowych do podzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem. W przeciągu trzech dni odbędą się wykłady, panele dyskusyjne jak również spotkania branżowe.

Seminarium Developer Forum “Battery Technologies” powstało przy założeniu, że informacje o najnowszych trendach w technologiach rozwoju będą trafiały wprost od specjalistów zarówno do przedstawicieli branży, jak i użytkownika końcowego. W Polsce przyjrzymy się bliżej technologiom w rozwoju baterii litowo-jonowych oraz bezpieczeństwu użytkowania i transportu baterii w oparciu o obowiązujące regulacje.

Najważniejsze TEMATY:
 • Podstawy technologii litowo-jonowej

 • Przeszłość i przyszłość rynku bateryjnego

 • Chemia stosowana w ogniwach oraz porównanie
  technologii

 • Bezpieczeństwo użytkowania baterii oraz wymogi
  prawne dotyczące akumulatorów Li-ion

 • Magazyny energii (m.in. dla fotowoltaiki)

 • Rowery oraz Pojazdy elektryczne

Podczas wystawy uczestnicy forum będą mieli okazję zdobyć informacje od szerokiego grona wystawców, rozmowy przy stolikach wystawienniczych stanowią również doskonałą okazję do nawiązania nowych, użytecznych kontaktów biznesowych.

Poza tym na odwiedzających czekać będą ciekawe atrakcje i nowinki technologiczne.

Szczegółowe informacje:

[email protected]

Oraz na stronie http://www.developer-forum-gliwice.com

Portal wysokienapiecie.pl jest patronem medialnym 11-stego Forum Technologii Bateryjnych w Gliwicach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zamiast ratować Kompanię Węglową póki nie jest za późno, rząd i górnicze związki prowadzą chaotyczne rozmowy i pogrążają się w wielopiętrowych intrygach, z których nikt już nic nie rozumie. Plan finansowy dla Kompanii musi być wiarygodny dla Komisji Europejskiej i inwestorów, a bez ścięcia kosztów, także płac, nie ma na to szans.

wegiel gornik

Nawet 68 odwiertów w poszukiwaniu gazu łupkowego może zostać wykonanych w północnej i centralnej Anglii w ciągu najbliższych pięciu lat. W 14. z nich planowane jest szczelinowanie hydrauliczne. Eksperci mają jednak wątpliwości, czy poszukiwania złóż łupkowych w tym kraju wciąż mogą być opłacalne.

gaz plomien pgnig

Polska importuje energię z Norwegii i Rosji, chociaż z żadnym z tych krajów nie ma połączenia energetycznego. Tak powstaje europejski rynek energii.

sieci litpol link nordbalt test 2016
Rynek energii rozwija: