Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Patronaty
  4. >
  5. Konferencja Polska energia w Europie, 27.01.2016, Warszawa

Konferencja Polska energia w Europie, 27.01.2016, Warszawa

 

mailingfooter

 mailingfooter

Polska energia w Europie.

Wyzwania modernizacyjne

Konferencja Forum Analiz Energetycznych i Konfederacji Lewiatan

27 stycznia 2016 r., od 10:00

Hotel Belweder a Klonowa,

ul. Flory 2, Warszawa 

Energetyka w Europie będzie w kolejnych latach podlegała transformacji. Jednocześnie w polskiej polityce energetycznej pojawiło się wiele znaków zapytania. Jak zapewnić bezpieczeństwo energetyczne w kontekście zmieniającego się rynku energii? Czy integrować rynki energii elektrycznej? Jaką rolę będzie miał polski węgiel dla gospodarki w przyszłości? Czy zależy nam na rozwoju OZE, czy nie widzimy w źródłach odnawialnych żadnej przyszłości? Jak powinien wyglądać europejski kompromis w kwestiach energetycznych?

Wypracowanie realistycznej wizji rozwoju sektora energetycznego w oparciu o nową politykę energetyczną Polski do 2050 r. jest kluczowe dla rozwoju polskiej przedsiębiorczości, a modernizacja energetyki może stać się kołem zamachowym polskiej gospodarki. Aby Polska stać się beneficjentem tych zmian, konieczny jest dialog różnych środowisk oraz kompetentne analizy. W czasie konferencji planujemy przedstawić opracowanie a Polska energetyka na fali megatrendów przygotowane wspólnie z Deloitte.

Zgłoszenie

Szczegóły KONFERENCJI TUTAJ           

 

            http://www.fae.org.pl/pl/konferencja.html         

           

Dodatkowe  informacje: Magda Sikorska, [email protected]
            tel. 00 48 695 100 978

 

 

 

 

 

 

 

 

Budowa inteligentnych sieci i zarządzane popytem powinno być priorytetem. Z jednej strony zmusi nas do tego polityka Komisji Europejskiej, z drugiej - mogą one sprawić, że mało elastyczny polski system energetyczny będzie bardziej efektywny - pisze dr Jan Rączka*

raczka
Rynek energii rozwija:

Amerykanie, Niemcy, Francuzi, Australijczycy - wszyscy od kilku lat budują inteligentne rozwiązania (tzw. smart grid) odpowiadające za wsparcie rynku energii w godzinach szczytu. Dzisiaj nikt nie ma już wątpliwości, że najdroższe w systemie energetycznym są moce oddawane do dyspozycji Krajowego Sytemu Elektroenergetycznego wyłącznie w godzinach szczytu.

Materiał Partnera

terazenergia logo
Rynek energii rozwija:

Śledź zmiany w energetyce.
Zapisz się do naszego newslettera!