Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Patronaty
  4. >
  5. Gospodarka cyrkularna tematem XIV Międzynarodowej Konferencji Logistyki Odzysku

Gospodarka cyrkularna tematem XIV Międzynarodowej Konferencji Logistyki Odzysku

Już po raz czternasty Eko Cykl Organizacja Odzysku S.A, przy wsparciu merytorycznym Akademii Wiedzy Środowiskowej, organizuje konferencję dotyczącą logistyki odzysku.
EC KLO web poziom 20240627

W tym roku zostaną podjęte również tematy związane z raportowaniem ESG, aby już teraz firmy z sektora MŚP przygotować do wymogów, które niebawem będą ich codziennością. Konferencja odbędzie się w dniach 16 – 17 IX 2024 roku w siedzibie Teatru Bohema House, przy ul. Smugowej 46A w Warszawie.

Tegoroczna XIV Międzynarodowa Konferencja Logistyka Odzysku odbywać się będzie pod hasłem „W kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym”. W jej trakcie zostanie podjęty między innymi temat rozwiązań w gospodarce odpadami na terenie UE, również te dotyczące gospodarki cyrkularnej. Prelegenci wytłumaczą, dlaczego wprowadzenie zmian w zakresie GOZ nie tylko służy środowisku naturalnemu, ale przede wszystkim wyróżni firmę, zmniejszy koszty prowadzenia działalności oraz wpłynie na jakość świadczonych usług.

Na jednym z paneli przedstawione zostaną regulacje wspierające firmy w zrównoważonych działaniach. Temat szczególnie istotny w obecnym czasie, kiedy regulacje zmieniają się dynamicznie, a firmy muszą na bieżąco śledzić je i dostosowywać się do zmian.

Szczególnie istotnym zagadnieniem, z punktu widzenia firm z sektora MŚP, będzie zagadnienie dotyczące raportowania ESG. Prelegenci z Akademii Wiedzy Środowiskowej wyjaśnią dlaczego małe i średnie przedsiębiorstwa już dziś powinny przygotować się do raportowania, które będzie obowiązywać od roku 2027.

W ramach tego zagadnienia uczestniczy konferencji dowiedzą się:

  • jakie informacje niefinansowane firmy będą musiały raportować;
  • jakie dane dotyczące obszaru środowiska, społeczeństwa i zarządzania będzie musiał przedsiębiorca wykazać w raporcie; 
  • jak się do tego przygotować, aby sprostać Europejskim Standardom Sprawozdawczości Zrównoważonego Rozwoju, w oparciu o które małe i średnie przedsiębiorstwa będą musiały raportować. Warto podkreślić, iż za brak raportowania będą groziły kary.

Dodatkowo w trakcie konferencji poruszone zostaną także tematy spalarni odpadów, jako nieodzownego elementu GOZ czy też zagadnienia związane z rozliczeniem obowiązków za sprzęt elektryczny i elektroniczny.

Prelegentami tegorocznej konferencji będą:

– prof. dr hab. inż. Wielgosińki, Kierownik Zakładu Technik Inżynierii Środowiska, Politechnika Łódzka,

– dr inż. Robert Wawrzonek, Członek Zarządu REMONDIS Electrorecycling  Sp. z o.o.,

– adwokat Tomasz Lasecki, Kancelaria Maruszkin,

– Piotr Grodkiewicz, Dyrektor Działu Recyklingu Eko Cykl Organizacja Odzysku Opakowań S.A.,

– Błażej Fidziński, Dyrektor Działku Zrównoważonego Rozwoju Project Zero Waste Sp. z o.o.,

– Kornel Orda, Specjalista ds. Ochrony Środowiska Project Zero Waste Sp. z o.o.

Gościem specjalnym konferencji będzie Pani Claudia Mensi, Prezes Europejskiego Stowarzyszenia Gospodarki Odpadami (FEAD), która przybliży uczestnikom konferencji zagadnienia związane z gospodarką odpadami na terenie UE.

Podczas uroczystej, wieczornej Gali zostaną rozdane dyplomy dla EkoMecenasów, jak również odbędzie się koncert zespołu Dżem, z nowym liderem w składzie, czyli Sebastianem Riedel.

Konferencja realizowana jest w ramach publicznych kampanii edukacyjnych Eko Cykl Organizacja Odzysku Opakowań S.A.

Więcej informacji na stronie Logistyka Odzysku › Eko Cykl

Kontakt:

PR i patronaty medialne:

Agata Bagrowska

e-mail: [email protected]

tel.: 792 029 073

Marketing:

Marcin Rachwalski

e-mail: [email protected]

tel.: 519 184 376

Pierwsza polska farma wiatrowa na Bałtyku nie będzie instalowana ze Świnoujścia. Choć jest to już pewne, to ostatnio narosło wokół tej sprawy trochę nieporozumień. Wyjaśniamy więc, jakie są fakty, a także sprawdzamy co w kwestii portów instalacyjnych planują pozostali inwestorzy morskich wiatraków.
Wizualizacja portu instalacyjnego w Świnoujściu. Fot. Orlen
Polski offshore wspiera:
Zielone technologie rozwijają:
Technologie wspiera:
Materiał Partnera
Polski rynek energetyczny czekają istotne zmiany. Potencjalnie korzystną dla konsumentów jest wprowadzenie taryf dynamicznych od 1 lipca. Następnie, od 24 sierpnia 2024 roku najwięksi sprzedawcy energii elektrycznej w Polsce będą zobowiązani do oferowania zakupu energii w takim modelu rozliczeń gospodarstwom domowym. Jakie korzyści niosą ze sobą dynamiczne taryfy? Jakie wyzwania mogą napotkać klienci?
SolarEdge rozwiązania energetyczne
Fotowoltaikę wspiera:
Zielone technologie rozwijają:
Rynek energii rozwija:
UE wymaga od Polski przepisów dotyczących obszarów przyspieszonego rozwoju OZE. Mogą to być m.in. tereny przemysłowe i postindustrialne, składowiska odpadów, a nawet parkingi. Rząd ma czas do końca roku.
Solar panel, smokestack at power plant
Przemysł potrzebuje dużo energii odnawialnej, aby zmniejszać emisyjność oraz ślad węglowy wytwarzanych produktów. Fot. Depositphotos
Zielone technologie rozwijają:
Technologie wspiera:
Zielone technologie rozwijają: