Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Patronaty
  4. >
  5. II Forum Polskiej Organizacji Biometanu + Study Tour

II Forum Polskiej Organizacji Biometanu + Study Tour

II Forum Polskiej Organizacji Biometanu + BIP Study Tour, odbędzie się w dniach 11-12 września w Warszawie.
zdjęcie przewodnie (7)

Wydarzenie organizowane przez Polską Organizację Biometanu we współpracy z brukselskim Biomethane Industrial Partnership (BIP) promuje w Polsce ambitny plan Komisji Europejskiej REPowerEU, którego celem jest zwiększenie rocznej zrównoważonej produkcji i wykorzystania biometanu w UE na poziomie 35 miliardów metrów sześciennych do 2030 roku. BIP, platforma współpracy między Komisją Europejską, podmiotami publicznymi, prywatnymi, akademickimi i społeczeństwem obywatelskim, stara się ułatwić osiągnięcie tego celu i zakłada jego dalszy wzrost do 2050 roku.

“Jako Polska Organizacja Biometanu chcemy zaproponować międzynarodowe wydarzenie o wysokim poziomie merytorycznym skupiające się na zagadnieniach dot. Najlepszych europejskich praktyk, regulacji prawnych, partycypacji społecznej i części poświęconej samorządom, biznesowi biometanowemu i technologii oraz współpracy z gestorami sieci gazowych. Osobiście będę odpowiedzialny za wysoki i ciekawy poziom prezentacji i dyskusji zapraszając znamienitych prelegentów z kraju i zagranicy. Głównym celem II Forum Polskiej Organizacji Biometanu + Study Tour jest zdefiniowanie kierunków rozwoju rynku, zmian regulacyjnych jakie zaszły w poprzednim roku oraz tych jakie pojawią się w roku 2024” – mówi Michał Tarka, Dyrektor Generalny Polskiej Organizacji Biometanu.

Krajowy potencjał wytwarzania biometanu szacowany jest na około 8 mld m3 rocznie, a Polska zajmuje miejsce w pierwszej czwórce państw Unii Europejskiej pod względem możliwości jego wytwarzania. Dotychczas, pomimo ogromnego potencjału w naszym kraju nie powstała żadna instalacja produkująca zeroemisyjny i ekologiczny odpowiednik gazu ziemnego. Należy zatem podjąć wszelkie działania mające na celu rozwój sektora biometanu w najbliższych latach.

W załączeniu przekazujemy wstępny program wydarzenia, w którym nie zabraknie panelu dyskusyjnego z udziałem członków POB i BIP, a także zaproszonych gości. Proponujemy także wizytę studyjną na jednej z biogazowni Polskiej Grupy Biogazowej, będące teraz częścią koncernu TotalEnergies.

Rejestracja na wydarzenie jest dostępna na stronie internetowej Polskiej Organizacji Biometanu.

www.bioch4.org

Pierwsza polska farma wiatrowa na Bałtyku nie będzie instalowana ze Świnoujścia. Choć jest to już pewne, to ostatnio narosło wokół tej sprawy trochę nieporozumień. Wyjaśniamy więc, jakie są fakty, a także sprawdzamy co w kwestii portów instalacyjnych planują pozostali inwestorzy morskich wiatraków.
Wizualizacja portu instalacyjnego w Świnoujściu. Fot. Orlen
Polski offshore wspiera:
Zielone technologie rozwijają:
Technologie wspiera:
Materiał Partnera
Polski rynek energetyczny czekają istotne zmiany. Potencjalnie korzystną dla konsumentów jest wprowadzenie taryf dynamicznych od 1 lipca. Następnie, od 24 sierpnia 2024 roku najwięksi sprzedawcy energii elektrycznej w Polsce będą zobowiązani do oferowania zakupu energii w takim modelu rozliczeń gospodarstwom domowym. Jakie korzyści niosą ze sobą dynamiczne taryfy? Jakie wyzwania mogą napotkać klienci?
SolarEdge rozwiązania energetyczne
Fotowoltaikę wspiera:
Zielone technologie rozwijają:
Rynek energii rozwija:
UE wymaga od Polski przepisów dotyczących obszarów przyspieszonego rozwoju OZE. Mogą to być m.in. tereny przemysłowe i postindustrialne, składowiska odpadów, a nawet parkingi. Rząd ma czas do końca roku.
Solar panel, smokestack at power plant
Przemysł potrzebuje dużo energii odnawialnej, aby zmniejszać emisyjność oraz ślad węglowy wytwarzanych produktów. Fot. Depositphotos
Zielone technologie rozwijają:
Technologie wspiera:
Zielone technologie rozwijają: