Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Patronaty
  4. >
  5. Sympozjum Naukowo-Techniczne ENERGETYKA BEŁCHATÓW 2024

Sympozjum Naukowo-Techniczne ENERGETYKA BEŁCHATÓW 2024

Sympozjum Naukowo-Techniczne ENERGETYKA BEŁCHATÓW 2024, która odbędzie się w dniach 2-4 września 2024 r. w Bełchatowie.
wysokie napiecie 800x480

Sympozjum, którego organizatorem jest BMP wydawca czasopisma i portalu „Kierunek Energetyka” zyskało rangę jednej z największych tego typu imprez w kraju, a Bełchatów w czasie trzech dni konferencji stawał się niekwestionowaną energetyczną stolicą Polski. 

W ubiegłorocznej konferencji wzięło udział ponad 500 uczestników, wygłoszono ponad 50 referatów, a niespełna 40 firm prezentowało się na stoiskach wystawowych. Otrzymaliśmy wiele pozytywnych głosów na temat 25. edycji, podkreślających jej wysoki poziom merytoryczny i profesjonalizm organizacji. 

Podczas tegorocznej edycji skupimy się na tym, co „tu i teraz” oraz wybiegniemy nieco w przyszłość, aby zmierzyć się z pytaniami o wodór, dekarbonizację czy inwestycje OZE. Jakie kompetencje powinien posiadać menadżer energetyki przyszłości? Jakie kolejne kroki i strategie obrać już teraz, żeby ze spokojem podejść do transformacji? Czy energetyka konwencjonalna przestanie istnieć z dnia na dzień?

Dowiedz się więcej: https://www.kierunekenergetyka.pl/konferencja,2297.html

Kurz po wyborach do Parlamentu Europejskiego powoli opada, warto więc przyjrzeć się co ich wyniki oznaczają w praktyce dla kierunku przyszłej polityki klimatyczno-energetycznej w Unii Europejskiej i jaką rolę w jej kreowaniu może odegrać nowa polska delegacja właśnie pakująca się do Brukseli
Europe Flag Technology Environment Concept
Zagraniczna prasówka energetyczna: Komisja Europejska chce za wiele miedzi w transformatorach; Włoski rząd chce przyhamować fotowoltaikę; Amerykanie wolą modernizować reaktory niż stawiać nowe; Unia nie pokona chińskich elektryków cłami.
Transformator sieci fot. Depositphotos
Efektywność transformatorów jest kolejnym w ostatnich latach trudnym tematem w relacjach pomiędzy branżą energetyczną a Brukselą. Fot. Depositphotos
Elektromobilność napędza:
Fotowoltaikę wspiera:
Zielone technologie rozwijają:
Technologie wspiera:
Tydzień Energetyka: URE czeka na nowe ceny za prąd im gaz; Co dalej z rosyjskim gazem; Atom ogrzeje Czechów; Niemcy nie chcą ceł na chińskie auta.
ceny pradu
Rynek energii rozwija: