Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Patronaty
  4. >
  5. Jak wdrożyć NIS2? Darmowy cykl szkoleń od #CyberMadeInPoland!

Jak wdrożyć NIS2? Darmowy cykl szkoleń od #CyberMadeInPoland!

Dlaczego warto wziąć udział w webinarach?
nis2 wysokienapiecie 800x480

W ostatnich miesiącach europejskie organy regulacyjne przyjęły szereg aktów prawnych, które znacząco wpłyną na sektor cyberbezpieczeństwa w Unii Europejskiej. Jednym z kluczowych dokumentów w tym zakresie jest Dyrektywa NIS2, której celem jest ustanowienie wspólnego poziomu cyberbezpieczeństwa w całej UE. Założenia dyrektywy do polskiego porządku prawnego zaimplementować ma nowelizacja Ustawy o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa, której projekt (stan na 24.05.2024) przewiduje, że obejmie ponad 38 000 podmiotów, działających w 17 sektorach gospodarki.

Co NIS2 / UKSC oznacza dla polskich przedsiębiorców i jakie podmioty obejmuje?

Nowe przepisy będą wymagały od firm znacznych inwestycji w technologie i praktyki związane z cyberbezpieczeństwem. Wdrożenie NIS2 / UKSC wiąże się z koniecznością dostosowania istniejących systemów do nowych wymagań, co może stanowić duże wyzwanie, szczególnie dla mniejszych podmiotów. Aby ułatwić przedsiębiorstwom ten proces, Klaster #CyberMadeInPoland organizuje cykl webinarów pod nazwą „Droga do NIS2”.

Ustawa obejmuje 11 sektorów: energetyczny, transport, bankowość, infrastruktura rynku finansowego, zdrowie, woda pitna, ścieki, infrastruktura cyfrowa, administracja publiczna, przestrzeń kosmiczna i żywność.

Wskazane zostały również 4 sektory ważne: badania naukowe, usługi pocztowe, gospodarowanie odpadami oraz dostawcy usług cyfrowych.

Dlaczego warto wziąć udział w webinarach?

– Dyrektywa NIS2 to kontynuacja wcześniejszych dyrektyw NIS, uwzględniająca bardziej szczegółowe zapisy odnośnie regulacji rynków wpływających na cyberbezpieczeństwo w państwach członkowskich UE – wyjaśnia Łukasz Gawron, prezes polskiego klastra cyberbezpieczeństwa #CyberMadeInPoland i dodaje: – Przepisy przewidują konsekwencje finansowe, które będą groziły za nieprzestrzeganie wymogów dyrektywy, dlatego zależy nam, by edukować i przygotować wszystkich do jak najlepszego wdrożenia. Dodatkowo pokazujemy, jak takie wdrożenie zrobić w oparciu o polskie rozwiązania cyber, które niczym nie ustępują rozwiązaniom zachodnim.

Dlaczego warto wziąć więc udział w cyklu szkoleń „Cyber Academy Droga do NIS2”?

Przede wszystkim: darmowy dostęp do eksperckiej wiedzy. Webinary prowadzone są przez najlepszych ekspertów w dziedzinie cyberbezpieczeństwa, którzy posiadają nie tylko teoretyczną wiedzę, ale również praktyczne doświadczenie w zakresie wdrażania norm i standardów bezpieczeństwa. Do tego reprezentują polskie firmy cyber, oferujące rodzime rozwiązania na wymagania związane z zapewnieniem cyberbezpieczeństwa.

Po drugie: trzymanie ręki na pulsie informacyjnym i legislacyjnym. Uczestnicy szkoleń mają dostęp do najnowszych informacji na temat wymagań Dyrektywy NIS2 / UKSC oraz praktycznych wskazówek, jak najlepiej dostosować swoje przedsiębiorstwa do nowych regulacji.

Po trzecie: interaktywność. Webinary umożliwiają zadawanie pytań i dyskusję z prelegentami oraz innymi uczestnikami, co pozwala na wymianę doświadczeń i zdobycie cennych wskazówek. Jednorazowa rejestracja na cykl szkoleń gwarantuje dostęp do wszystkich materiałów i nagrań.

Wreszcie, udział w całym cyklu szkoleniowym to gwarancja przygotowania do zmian: dzięki udziałowi w webinarach, firmy będą lepiej przygotowane do wdrożenia wymagań NIS2 / UKSC, co może przekładać się na oszczędności finansowe i zwiększenie bezpieczeństwa operacyjnego.

Nie tylko webinary

Eksperci zgromadzeni wokół Klastra #CyberMadeInPoland, aby jeszcze lepiej przygotować do nadchodzących zmian, przygotowali 2 publikacje.

Pierwsza z nich to Cyber Radar – platforma, która dostarcza najnowsze informacje na temat  zmian w przepisach związanych z cyberbezpieczeństwem. Jest to nieocenione narzędzie dla każdego, kto chce być na bieżąco z najnowszymi trendami i regulacjami. Więcej informacji można znaleźć TUTAJ.

Drugą, również bezpłatnie dostępna publikacją, jest poradnik „Droga do NIS2”, który szczegółowo opisuje kroki, jakie należy podjąć, aby spełnić wymagania nowej dyrektywy oraz ustawy. Poradnik ten jest dostępny do pobrania TUTAJ.

Poradnik jednak nie tylko opisuje jak przygotować się do wdrożenia dyrektywy NIS2 / UKSC, opisuje czym jest dyrektywa i kogo obejmuje. Publikacja to również portfolio polskich rozwiązań, które pomogą wdrożyć unijne postanowienia i spełnić europejskie wymogi.

Do kogo skierowane są webinary i jak się zarejestrować?

Cykl webinarów „Droga do NIS2” jest skierowany do szerokiego grona odbiorców, w tym do:

– Menedżerów ds. bezpieczeństwa informacji,

– Dyrektorów IT,

– Przedstawicieli sektora publicznego,

– Przedsiębiorców z sektora prywatnego,

– Pracowników działów compliance i audytu.

Rejestracja na webinary jest prosta i szybka. Wystarczy odwiedzić stronę internetową Klastra #CyberMadeInPoland i wypełnić formularz zgłoszeniowy. Uczestnictwo jest bezpłatne, jednorazowa rejestracja gwarantuje dostęp do nagrań z całego cyklu szkoleniowego.

Jak mówił podczas inauguracyjnego webinaru Prezes Klastra Łukasz Gawron: – Zamysłem tej inicjatywy było przekazywanie wiedzy ciągłej, dlatego będziemy się spotykali co tydzień, w każdą środę, z przerwą wakacyjną. Nagrania są dostępne dla wszystkich zarejestrowanych osób, więc do szkoleń zawsze można wrócić oraz mieć dostęp do wszystkich, dołączając nawet późną jesienią na sam koniec projektu.

Nie zwlekaj i zarejestruj się na webinary „Droga do NIS2”, aby przygotować swoją firmę na nadchodzące zmiany. Dodatkowo, zachęcamy do regularnego korzystania z Cyber Radaru oraz pobrania bezpłatnego poradnika „Droga do NIS2”, aby być na bieżąco z najnowszymi wymaganiami i najlepszymi praktykami w dziedzinie cyberbezpieczeństwa.

Projekt rozporządzenia ma podnieść cenę na rynku mocy i zwiększyć szanse elektrowni gazowych. Inwestujący w magazyny energii są rozczarowani.
Nowy blok gazowy w EC Żerań - jedna z największych obecnie jednostek tego typu w Polsce. Fot. PGNiG Termika/Cyprian Kucharuk
Nowy blok gazowy w EC Żerań - jedna z największych obecnie jednostek tego typu w Polsce. Fot. PGNiG Termika/Cyprian Kucharuk
Materiał Partnera
Międzynarodowa współpraca odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa energetycznego oraz osiągnięciu ambitnych celów Unii Europejskiej do 2050 roku. Podczas H2POLAND & NetZero Forum podkreślono potrzebę zaangażowania różnych sektorów – przemysłu, instytutów badawczych, inwestorów oraz samorządów – w ten proces.
FOTOBUENO
Zielone technologie rozwijają:
Partner działu Klimat:
Po 30 latach transformacji polskiej energetyki, udział produkcji prądu z węgla w Polsce osiągnął w końcu poziom Chin. Niestety, cała nasza gospodarka per capita wciąż jest bardziej emisyjna od chińskiej. Jednak w emisyjności produkcji prądu udało nam się w końcu wyprzedzić Indie.
chiny produkcja energii elektrycnzej pradu prognoza 2023
Elektromobilność napędza:
Fotowoltaikę wspiera:
Partner działu Klimat:
Stare bloki węglowe wciąż mogą okazać się potrzebne, ale są nierentowne. Po 2025 r kończy się rynek mocy. Jak przekonać Brukselę żeby zgodziła się na nowy mechanizm wsparcia?
elektrownia węglowa
Nieubłaganie nadchodzi moment, w którym bloki węglowe przestaną dostawać pieniądze na podstawie istniejących kontraktów. Fot. Depositphotos