Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Patronaty
  4. >
  5. XI Kongres Polska Chemia

XI Kongres Polska Chemia

6-7 czerwca w Warszawie porozmawiamy o przyszłości chemii w nowym europejskim krajobrazie przemysłowym
800 x 480 px

Już 6-7 czerwca 2024 r. w Airport Hotel Okęcie w Warszawie odbędzie się organizowany przez Polską Izbę Przemysłu Chemicznego – XI Kongres Polska Chemia. Wydarzenie zgromadzi czołowych przedstawicieli sektora chemicznego, naukowców, przedsiębiorców oraz decydentów politycznych, aby omówić przyszłość przemysłu chemicznego w kontekście nowych wyzwań i możliwości, które niesie ze sobą dynamicznie zmieniający się europejski i globalny krajobraz przemysłowy.

Tegoroczna edycja Kongresu to podobnie jak w ubiegłym roku – dwie sceny. Tym razem będzie to tzw. duża scena, na której zaplanowano 10 paneli dyskusyjnych oraz scena expo, gdzie równolegle będą odbywać się prelekcje, prezentacje oraz rozmowy eksperckie w formacie 1×1 lub 2×1. Druga scena będzie otwarta na rozbudowaną strefę expo, gdzie wystawcy będą mieli możliwość prezentacji swoich najnowszych produktów i technologii.

XI edycja Kongresu będzie skupiona wokół pięciu obszarów tematycznych:

  • „New Deal” dla Europy – jak nowa kadencja władz UE wpłynie na kształt i przyszłość branży chemicznej?
  • Transformacje, regulacje – czy jest jeszcze miejsce na biznes chemiczny?
  • Energia dla chemii, czyli jak zapewnić bezpieczeństwo energetyczne strategicznego sektora gospodarki?
  • Inwestycje 360° – zrównoważoność, ludzie, innowacje.
  • ChemAI – czy przemysł chemiczny może stać się pionierem wykorzystania sztucznej inteligencji na tle innych branż?

Jedną z nowości tej edycji jest wprowadzenie aplikacji kongresowej, która umożliwi uczestnikom łatwiejsze zarządzanie swoim czasem, dostęp do informacji o panelach oraz interakcję z innymi uczestnikami i prelegentami. Aplikacja ta ma na celu zwiększenie szans na skuteczny networking oraz ułatwienie nawigacji po bogatym programie wydarzenia.

Jednym z głównych punktów programu będzie kolacja networkingowa, która odbędzie się między pierwszym a drugim dniem Kongresu. Będzie to wyjątkowa okazja do nawiązania nowych kontaktów biznesowych w nieformalnej, a zarazem klimatycznej atmosferze przy widokach panoramy Warszawy. Spotkanie wieczorne również odbędzie się w przestrzeniach Airport Hotel Okęcie.

W gronie Partnerów Kongresu znajdują się m.in. główni producenci chemiczni jak ORLEN, BASF, ANWIL, CIECH (od czerwca jako Qemetica), Rafineria Gdańska, PCC Rokita i ORLEN Południe, a także firmy z sektora technologicznego, inżynieryjnego i współpracujące z branżą: ABB, Arcadis, Atos, Axpo, DB Energy, PERN, Amargo, Coat IT, Honeywell, Inno Energy, FLUOR, SPETECH, Tapflo. Wśród Partnerów są również renomowane firmy doradcze i konsultingowe, w tym Accenture, Bain & Company oraz Go&Management, a także prestiżowe kancelarie prawne, takie jak Kancelaria Dentons, Kancelaria Wardyński oraz Kancelaria Sołtysiński Kawęcki & Szlęzak. Lista Partnerów stale rośnie.

Organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału przedstawicieli administracji krajowej i europejskiej, przedsiębiorców branży chemicznej i pokrewnych, a także inwestorów oraz naukowców z Polski i zagranicy, którzy szukają możliwości nawiązania nowych kontaktów biznesowych i chcą być na bieżąco z najnowszymi trendami i rozwiązaniami w przemyśle. Podobnie jak w latach ubiegłych organizatorzy zapewniają tłumaczenie symultaniczne całego wydarzenia z języka polskiego na angielski.

Więcej informacji, w tym szczegóły dotyczące rejestracji i pełny program Kongresu, znajdują się na oficjalnej stronie internetowej wydarzenia: https://kongrespolskachemia.pl/.

Sposoby odchodzenia od interwencji na rynku energii, rola Towarowej Giełdy Energii w tym procesach - to główne tematy dyskusji o kształcie rynku energii po kryzysie na Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach. Najważniejszy wniosek po kryzysowych działaniach jest taki, że jeśli się je już stosuje, to należy z góry określić czas ich zakończenia. 
ceny giełda
Rynek energii rozwija:
Uszczelnienie rynku pomp ciepła może potrwać dłużej niż planowano - słyszymy nieoficjalnie w branży grzewczej. Chodzi o listę zielonych urządzeń i materiałów (ZUM), warunkującej uzyskanie dofinansowania z programu "Czyste Powietrze" tylko dla urządzeń o potwierdzonej jakości.
HVAC Technician Installing Large Modern Heat Pump
W ostatnich latach Polska stała się jednym z najszybciej rosnących rynków pomp ciepła w Europie. Fot. Depositphotos
Technologie wspiera:
Rynek energii rozwija:
Materiał Partnera
Odnawialne Źródła Energii stanowią kluczowy element w światowych wysiłkach zmierzających do zmniejszenia zależności od paliw kopalnych i ograniczenia emisji gazów cieplarnianych. Rozwój projektów OZE i ich wciąż rosnąca liczba wynika głównie z zachęt finansowych, a zwłaszcza z dostępnych dofinansowań.
metropolis oze fenix
Zielone technologie rozwijają: