Menu
Patronat honorowy Patronage

O nas

Jesteśmy największą w Polsce redakcją zajmującą się energetyką i elektromobilnością oraz najczęściej czytanym portalem o tej tematyce. Według naszych czytelników potrafimy o tym pisać jak nikt inny. Każdego miesiąca notujemy ponad 1 mln odsłon, a nasze artykuły bezpośrednio na WysokieNapiecie.pl oraz w portalach partnerskich czyta ok. 300-400 tys. osób. W 2022 roku liczba unikalnych użytkowników wyniosła 3,6 mln, a liczba odsłon przekroczyła 11 milionów.

wyniki wysokienapiecie odslony uzytkownicy

WysokieNapiecie.pl to portal opisujący mechanizmy rządzące energetyką i jej wpływ na całą gospodarkę. W przystępny sposób tłumaczymy zjawiska, które inni pomijają lub wyjaśniają branżowym językiem. Piszemy teksty dla wszystkich ludzi interesujących się gospodarką i rozumiejących, że to właśnie procesy w niej zachodzące rozstrzygają o naszej przyszłości na wiele lat.

I jeszcze jedno ważne zastrzeżenie: jakkolwiek portal jest finansowany z reklam firm działających w sektorze surowcowo-energetycznym, to nie wpływają one w żaden sposób na treść i dobór tematów. Za to – także za błędy i niedociągnięcia – odpowiadamy wyłącznie my.

Wydawcy portalu

bartek n

Bartłomiej Derski

prawnik, ekonomista i dziennikarz. Jest absolwentem Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Ukończył studia podyplomowe na Wydziale Mechanicznym, Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej oraz Polskiej Akademii Nauk.

Karierę zawodową rozpoczął w grupie Polskapresse. W latach 2010-2013 był dziennikarzem portalu cire.pl. Współpracował m.in. z redakcją biznesową Onet.pl i tygodnikiem Newsweek.

Wielokrotnie nagradzany, m.in. nagrodą specjalną kapituły konkursu NBP im. W. Grabskiego, jednego z najbardziej prestiżowych konkursów dla dziennikarzy ekonomicznych. W 2023 roku otrzymał nominację do „Grand Press Economy”.

W 2018 roku jako pierwszy Polak przejechał trasę z Polski na kraniec kontynentalnej części Arktyki – Przylądek Północny – samochodem w 100% elektrycznym.

rafal

Rafał Zasuń

rocznik 74, absolwent Wydziału Prawa i Administracji UMK w Toruniu. Przez 13 lat był dziennikarzem działu gospodarczego „Gazety Wyborczej”. O energetyce pisze od 2007 r. W pierwszym tekście poświęconym tej branży pomylił megawaty z megawatogodzinami, ale od tej pory już się to nie zdarza.

Laureat nagrody w konkursie „Libertas et auxilium” organizowanym przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów za najlepszy artykuł poświęcony ochronie konkurencji w 2011 r. Tekst dotyczył manipulacji na Towarowej Giełdzie Energii.

magda sklodowska

Magda Skłodowska

Dziennikarka specjalizująca się w tematach gospodarczych, energetycznych i ekologii.  Pracowała w czołowych polskich dziennikach gospodarczych – „Rzeczpospolitej”, „Gazecie Giełdy Parkiet” „Pulsie Biznesu”, współpracowała z grupą telewizyjną TVN jako wydawca portalu tvn24bis.pl.

W swojej karierze pełniła funkcję rzecznika prasowego Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Prowadzi blog ecoreporters.pl. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie studiowała na kierunku Stosunki Międzynarodowe.

tomasz elzbieciak cb3

Tomasz Elżbieciak

Specjalizuje się w szeroko pojętej tematyce rynku budowlanego oraz infrastruktury: energetycznej, przemysłowej i transportowej. W latach 2010-2021 zajmował się tą tematyką w portalu wnp.pl i magazynie Nowy Przemysł. Wcześniej praktykował i stażował m.in. w PAP oraz w katowickim oddziale „Gazety Wyborczej”. Jest absolwentem politologii – dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

Autorzy współpracujący z redakcją:

Lidia Wojtal

Yuan Ye

Bernard Swoczyna

Leszek Kadej

Tomasz Świderek

Marek Dolatowski

Dostęp do infografik

Jesteśmy przekonani, że polityka gospodarcza, w tym energetyczna, Polski powinna być kształtowana i oceniania przede wszystkim w oparciu o twarde dane. Niestety, w przeciwieństwie do wielu państw Europy Zachodniej, dostęp do źródeł informacji gospodarczych i danych statystycznych, zwłaszcza dotyczących energetyki i górnictwa, jest w naszym kraju bardzo ograniczony. Dlatego nasze infografiki udostępniamy na wolnej licencji Creative Commons z uznaniem autorstwa (CC BY-SA 3.0).

Nasze infografiki, a więc wszystkie, na których jest nasze logo,  można dzięki temu dowolnie kopiować, przetwarzać i wykorzystywać, także do celów komercyjnych (w tym artykułów prasowych w innych mediach) pod warunkiem zachowania informacji o ich pochodzeniu i dalszym udostępnianiu na tych samych zasadach.

infografiki wysokienapiecie pl

Zobacz także:

Ocena WysokieNapiecie.pl wśród czytelników

Profil czytelnika WysokieNapiecie.pl

Kontakt z redakcją