Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Krótkie spięcie
  4. >
  5. Warunki cenowe dot. przejęcia Alumetalu przez Hydro Aluminium będą ponownie negocjowane

Warunki cenowe dot. przejęcia Alumetalu przez Hydro Aluminium będą ponownie negocjowane

nbsp;Warunki cenowe dot. przejęcia Alumetalu przez Hydro Aluminium będą ponownie negocjowane, obie strony podtrzymują chęć zawarcia transakcji, poinformował przewodniczący rady nadzorczej Alumentalu i wiodący akcjonariusz Grzegorz Stulgis.

"Zeszliśmy do umowy niewiążącej i wyłączności dla Hydro Aluminium  do stycznia, także warunki cenowe i szczegóły dotyczące transakcji trzeba będzie wynegocjować ponownie. Pewnie cena z poprzedniego wyzwania wyznacza cenę całej firmy. Dodatkowo na cenę wezwania mają wpływ średnie z sześciu i trzech miesięcy" – powiedział Stulgis podczas konferencji prasowej.

W październiku Hydro Aluminium poinformowało, że w związku m.in. z brakiem uzyskania zgody Komisji Europejskiej na przejęcie kontroli nad Alumetalem, podjęło decyzję o nienabywaniu akcji w ramach wezwania na 100% akcji Alumetalu.

Na początku października wniosek Norsk Hydro ws. przejęcia kontroli nad Alumetalem został skierowany przez Komisję Europejską do drugiego etapu postępowania (second-stage investigation). W związku z tym okres wyłączności dla inwestora na prowadzenie negocjacji został wydłużony do 31 stycznia 2023 roku.

"Intencją obu stron jest, żeby dostać zgodę Komisji, a dopiero potem zrobić wezwanie" – dodał Stulgis.

Jego zdaniem, jeśli proces decyzyjny Komisji będzie się przedłużał, umowa z Hydro Aluminium może zostać ponownie aneksowana. Stało się tak w przeszłości już dwukrotnie.

29 kwietnia 2022 r. Hydro ogłosiło wezwanie na 100% akcji Alumetalu. W lipcu 2022 r. Hydro przedłużyło okres zapisów do 10 października 2022 r. W związku z decyzją Komisji Europejskiej o otwarciu II etapu badania, warunek prawny wezwania nie został spełniony przed terminem zakończenia okresu zapisów.

Grupa kapitałowa Alumetal działa w przemyśle odlewniczym i hutniczym w zakresie produkcji wtórnego aluminium, tj. wytwarzania aluminiowych stopów odlewniczych oraz stopów wstępnych ze złomu aluminiowego. Grupa Alumetal zajmuje w tej dziedzinie pozycję krajowego lidera oraz jest drugim największym wytwórcą wtórnych stopów aluminium w Europie. Spółka jest notowana na GPW od lipca 2014 r. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 2,19 mld zł w 2021 r.

(ISBnews)

Gaz w energetyce ma niezłe perspektywy. Ale jak długo?` Towarowa Giełda Energii liczy na wzrost obrotów na rynku gazu, a w miarę postępów transformacji energetycznej, także na handel gwarancjami pochodzenia dla „zielonych” gazów oraz instrumentami finansowymi. Zużycie gazu ziemnego będzie w Polsce przez najbliższe lata rosnąć, ponieważ będzie to główne paliwo przejściowe, dla którego na razie trudno o alternatywę.
Przemysł przyszłości: Dołącz do liderów branży na Green Industry Summit 2024 w Krakowie!` Już 22 października 2024 roku w historycznych murach Starej Zajezdni Kraków odbędzie się XIII edycja Green Industry Summit – konferencji, która co roku przyciąga liderów przemysłu, przedstawicieli rządu oraz ekspertów z całego kraju. To wyjątkowa okazja do wymiany doświadczeń, nawiązania cennych kontaktów oraz zdobycia wiedzy na temat najnowszych trendów i wyzwań związanych z zieloną transformacją przemysłu.
Dlaczego polskie firmy powinny stawiać na elastyczność w zużyciu energii?` Jedne z najwyższych ceny energii w Europie, brak perspektyw na obniżki i powolna transformacja energetyczna sprawiają, że polskim przedsiębiorstwom coraz więcej czasu zajmują poszukiwania oszczędności. Wiele biznesów stara się zmniejszyć ilość zużywanej energii, ograniczając produkcję lub podnosi ceny swoich produktów, by zrównoważyć rosnące koszty ich wytworzenia. Dlaczego elastyczność energetyczna jest tak ważna dla przemysłu?

Partnerzy portalu