Respect Energy chce osiągnąć "znaczący udział" w polskim rynku sprzedaży energii do odbiorców indywidualnych, poinformował członek zarządu ds. handlowych Alvise Favara.
"Chcielibyśmy osiągnąć znaczący udział w rynku sprzedaży energii do odbiorców indywidualnych w Polsce" – powiedział Favara dziennikarzom.
Jak dodał Head of Commerce w Grupie Respect Energy Łukasz Szczepański, pierwszy odzew z rynku jest dobry, a klienci indywidualni wyrażają duże zainteresowanie ofertą spółki.
W połowie października Respect Energy rozpoczął sprzedaż energii pochodzącej w 100% ze źródeł odnawialnych do klientów indywidualnych (B2C), oferując umowy w dwóch wariantach.
"Duża część gospodarstw domowych zwraca uwagę na budżet, a nasza oferta pozwala zaoszczędzić na rachunkach za energię kilkaset złotych rocznie" – podkreślił Szczepański.
Favara zaznaczył, że z własnych źródeł OZE oraz podpisanych umów PPA spółka może pokryć obecnie ok. 150% zapotrzebowania na energię ze strony posiadanych klientów biznesowych (B2B), a sprzedaż energii w skali roku to 5-10 TWh.
"Godzimy się z tym, że dojście do punktu break-even może nam zająć 2-3 lata" – dodał Favara.
Respect Energy posiada w Polsce 264 MW działających źródeł wytwórczych, w tym 65 MW z wiatru, a także portfel podpisanych umów PPA (Power Purchase Agreement) na ponad 1 500 MW.
Spółka jest także zainteresowana rozbudową portfolio własnych aktywów OZE, w obszarach energetyki wiatrowej, fotowoltaicznej, biomasowej i magazynów energii, nie tylko w Polsce, ale i innych europejskich krajach.
Respect Energy to spółka energetyczna z siedzibą w Warszawie, z całkowicie polskim kapitałem i wiodącą pozycją rynkową w Polsce. Działalność spółki skupia się także na odkupie, produkcji i sprzedaży energii pochodzącej wyłącznie z odnawialnych źródeł. Firma działa obecnie na 27 rynkach i współpracuje z grupą ponad 1 000 wytwórców energii z całej Polski. Respect Energy inwestuje także we własną infrastrukturę służącą do wytwarzania zielonej energii, głównie w farmy wiatrowe i fotowoltaiczne, a także rozwija projekty energetyki jądrowej w Polsce w oparciu o technologię SMR.
(ISBnews)