Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Krótkie spięcie
  4. >
  5. Quanta Energy chce osiągnąć wzrost portfela w Niemczech na poziomie 100 MWp rocznie

Quanta Energy chce osiągnąć wzrost portfela w Niemczech na poziomie 100 MWp rocznie

nbsp;Quanta Energy chce osiągnąć w kilkuletniej perspektywie wzrost portfela w Niemczech na poziomie 100 MWp rocznie. Otwiera nowe biuro w Norymberdze, podała spółka.

"Jesteśmy częścią grupy działającej w kilkunastu krajach. Wchodząc na niemiecki rynek wykorzystamy zdobyte doświadczenie i referencje – od Portugalii przez Włochy po Rumunię. Nasze olbrzymie doświadczenie w realizacji instalacji przyzakładowych 'onsite', połączone z zaawansowaną analityką wymiarowania instalacji do potrzeb klienta oraz dobrą pozycją kosztową, pozwolą nam odnieść sukces na tak wymagającym rynku" – powiedział prezes Quanta Energy Piotr Grzybczak, cytowany w komunikacie.

Niemcy to największy rynek fotowoltaiki biznesowej i przemysłowej w Europie, podkreśliła spółka.

"W tym roku poziom instalacji w tym segmencie przemysłu energetycznego w Niemczech osiągnie ponad 4 GWp, co stanowi rekord w historii tego kraju" – czytamy w komunikacie.

W ciągu ostatnich dwóch lat Quanta Energy podpisała w Polsce kontrakty na instalację ponad 70 MW. 

Quanta Energy, będąca częścią Grupy R.Power, dostarcza rozwiązania techniczne i finansowe pozwalające na redukcję kosztów energii oraz śladu węglowego. Specjalizuje się w solaryzacji dachów i gruntów przyzakładowych dla sektora przemysłowego, logistyki i handlu. Oferuje realizację projektów PV od audytu energetycznego, poprzez projekt do jego realizacji.

(ISBnews)

Przemysł przyszłości: Dołącz do liderów branży na Green Industry Summit 2024 w Krakowie!` Już 22 października 2024 roku w historycznych murach Starej Zajezdni Kraków odbędzie się XIII edycja Green Industry Summit – konferencji, która co roku przyciąga liderów przemysłu, przedstawicieli rządu oraz ekspertów z całego kraju. To wyjątkowa okazja do wymiany doświadczeń, nawiązania cennych kontaktów oraz zdobycia wiedzy na temat najnowszych trendów i wyzwań związanych z zieloną transformacją przemysłu.
Dlaczego polskie firmy powinny stawiać na elastyczność w zużyciu energii?` Jedne z najwyższych ceny energii w Europie, brak perspektyw na obniżki i powolna transformacja energetyczna sprawiają, że polskim przedsiębiorstwom coraz więcej czasu zajmują poszukiwania oszczędności. Wiele biznesów stara się zmniejszyć ilość zużywanej energii, ograniczając produkcję lub podnosi ceny swoich produktów, by zrównoważyć rosnące koszty ich wytworzenia. Dlaczego elastyczność energetyczna jest tak ważna dla przemysłu?
Zmienność czy stabilizacja: jak wygląda przyszłość handlu na TGE` Uczestnicy rynku energii elektrycznej na Towarowej Giełdzie Energii  wystawieni są na zmienność cen, często jednak szukają stabilizacji. Czego się spodziewać, jak skorzystać na cenach ujemnych czy dynamicznych taryfach, i czy wreszcie ceny energii dla odbiorców indywidualnych powinny zostać odmrożone – to główne tematy dyskusji o rynku energii elektrycznej na kongresie Energy Days.

Partnerzy portalu