Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Krótkie spięcie
  4. >
  5. PunkPirates wejdzie do sektora Energy Tech, rozważa sprzedaż aktywów zw. z gamingiem

PunkPirates wejdzie do sektora Energy Tech, rozważa sprzedaż aktywów zw. z gamingiem

W wyniku przeglądu opcji strategicznych PunkPirates postanowił zaproponować akcjonariuszom zmianę przedmiotu działalności na sektor Energy Tech, tj. na działalność związaną m.in. z wytwarzaniem energii ze zrównoważonych i odnawialnych źródeł, podała spółka. W związku z tym PunkPirates planuje zmianę nazwy oraz rozważa sprzedaż wszystkich posiadanych gier oraz gier w budowie, jak również akcji w posiadanych spółkach Raion Games oraz Games 4Experience.

"Zarząd PunkPirates S.A. z siedzibą w Warszawie informuje, że w wyniku przeglądu opcji strategicznych podjął decyzję o zaproponowaniu akcjonariuszom istotnej zmiany przedmiotu działalności emitenta na działalność w sektorze Energy Tech, tj. związaną z wytwarzaniem energii ze zrównoważonych i odnawialnych źródeł, zwiększaniem efektywności energetycznej, automatyką budynkową, tworzeniem urządzeń i oprogramowania wykorzystywanych w energetyce oraz prowadzeniem prac badawczo-rozwojowych celem identyfikacji innowacyjnych rozwiązań w wyżej wymienionym zakresie" – czytamy w komunikacie.

Jednocześnie zarząd podjął decyzję o rozpoczęciu prowadzenia negocjacji mających na celu uzgodnienie warunków pozyskania (nabycia) aktywów oraz kompetencji niezbędnych do prowadzenia nowej działalności, podano także.

"W związku z planowaną zmianą strategii emitent planuje w najbliższym czasie zwołać nadzwyczajne walne zgromadzenie spółki w celu m.in. dokonania istotnej zmiany przedmiotu działalności spółki oraz zmiany firmy (nazwy) spółki" – zapowiedziano także.

"W efekcie dokonanego przeglądu opcji strategicznych zarząd emitenta uważa, że zmiana przedmiotu działalności emitenta jest najkorzystniejsza w obecnej sytuacji emitenta i może przyczynić się do zwiększania wartości emitenta oraz tym samym zwiększania wartości akcji emitenta. Zarząd emitenta doszedł do takiego wniosku także w wyniku podjętej próby znalezienia finansowania oraz ustalenia, że pozyskanie inwestora, który dofinansuje bieżącą działalność emitenta i tym samym zapewni utrzymanie prowadzonej dotychczas działalności, może być bardzo utrudnione w związku z obecną sytuacją gospodarczą w kraju, jak i na świecie" – wyjaśniono w komunikacie.

Ponadto zarząd rozważa, w związku z planowaną zmianą przedmiotu działalności, sprzedaż istotnych aktywów związanych z bieżącą działalnością, tj. wszystkich posiadanych gier oraz gier w budowie, jak również akcji w posiadanych spółkach Raion Games oraz Games 4Experience, podano także.

"Sprzedaż ww. aktywów pozwoli emitentowi na spłatę wymagalnych bieżących zobowiązań oraz przygotowanie emitenta pod nową działalność" – podsumowano.

PunkPirates (dawniej IQ Partners) to notowane na rynku głównym GPW studio do tworzenia gier VR. Zajmuje się produkcją, publikacją i marketingiem wydawanych tytułów.

(ISBnews)

Gaz w energetyce ma niezłe perspektywy. Ale jak długo?` Towarowa Giełda Energii liczy na wzrost obrotów na rynku gazu, a w miarę postępów transformacji energetycznej, także na handel gwarancjami pochodzenia dla „zielonych” gazów oraz instrumentami finansowymi. Zużycie gazu ziemnego będzie w Polsce przez najbliższe lata rosnąć, ponieważ będzie to główne paliwo przejściowe, dla którego na razie trudno o alternatywę.
Przemysł przyszłości: Dołącz do liderów branży na Green Industry Summit 2024 w Krakowie!` Już 22 października 2024 roku w historycznych murach Starej Zajezdni Kraków odbędzie się XIII edycja Green Industry Summit – konferencji, która co roku przyciąga liderów przemysłu, przedstawicieli rządu oraz ekspertów z całego kraju. To wyjątkowa okazja do wymiany doświadczeń, nawiązania cennych kontaktów oraz zdobycia wiedzy na temat najnowszych trendów i wyzwań związanych z zieloną transformacją przemysłu.
Dlaczego polskie firmy powinny stawiać na elastyczność w zużyciu energii?` Jedne z najwyższych ceny energii w Europie, brak perspektyw na obniżki i powolna transformacja energetyczna sprawiają, że polskim przedsiębiorstwom coraz więcej czasu zajmują poszukiwania oszczędności. Wiele biznesów stara się zmniejszyć ilość zużywanej energii, ograniczając produkcję lub podnosi ceny swoich produktów, by zrównoważyć rosnące koszty ich wytworzenia. Dlaczego elastyczność energetyczna jest tak ważna dla przemysłu?

Partnerzy portalu