Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Krótkie spięcie
  4. >
  5. Photon Energy nabył prawa do projektu elektrowni PV o mocy 9.8 MWp z magazynem energii

Photon Energy nabył prawa do projektu elektrowni PV o mocy 9.8 MWp z magazynem energii

nbsp;Photon Energy uzgodnił nabycie praw do projektu elektrowni fotowoltaicznej o mocy 9.8 MWp zintegrowanej z magazynem energii o pojemności 10 MWh i praw do gruntu niezbędnego do jego realizacji, który zlokalizowany będzie w Australii, podała spółka.

"Ta transakcja stanowi dla Photon Energy niezwykle istotny kamień milowy, ponieważ jest to pierwszy projekt instalacji fotowoltaicznej zintegrowanej z magazynem energii przyłączony bezpośrednio do sieci energetycznej. Jego realizacja przyczyni się do osiągnięcia przez rząd Nowej Południowej Walii celu, jakim jest ograniczenie do 2030 r. emisji o 50% w porównaniu z 2005 r." – powiedział dyrektor zarządzający Photon Energy Australia Michael Gartner, cytowany w komunikacie.

Projekt zajmie obszar ponad 22 hektarów i będzie wyposażony w ponad 16 500 wysokowydajnych dwustronnych modułów fotowoltaicznych zamontowanych na jednoosiowych trackerach. Instalacja będzie dostarczała rocznie około 16,4 GWh energii odnawialnej. Planowana data rozpoczęcia budowy projektu to koniec drugiego kwartału 2023 roku.

"Pilotażowy projekt elektrowni fotowoltaicznej zintegrowanej z magazynem energii elektrycznej przyłączonej bezpośrednio do sieci energetycznej posłuży jako prototyp dla przyszłych wdrożeń na rynkach europejskich, na których działa Photon Energy" – czytamy w komunikacie.

Na całym świecie Photon Energy Group posiada działające instalacje fotowoltaiczne o mocy 92 MWp oraz 900 MWp projektów fotowoltaicznych na różnych etapach rozwoju, w tym projekt o mocy 300 MW zintegrowany z magazynem energii o pojemności 3,6 GWh, który po uruchomieniu będzie największą na świecie tego typu instalacją, z wyłączeniem elektrowni szczytowo-pompowych.

Photon Energy dostarcza rozwiązania z zakresu energii słonecznej. Spółka jest notowana na głównym rynku GPW od stycznia 2021 r.

(ISBnews)

Gaz w energetyce ma niezłe perspektywy. Ale jak długo?` Towarowa Giełda Energii liczy na wzrost obrotów na rynku gazu, a w miarę postępów transformacji energetycznej, także na handel gwarancjami pochodzenia dla „zielonych” gazów oraz instrumentami finansowymi. Zużycie gazu ziemnego będzie w Polsce przez najbliższe lata rosnąć, ponieważ będzie to główne paliwo przejściowe, dla którego na razie trudno o alternatywę.
Przemysł przyszłości: Dołącz do liderów branży na Green Industry Summit 2024 w Krakowie!` Już 22 października 2024 roku w historycznych murach Starej Zajezdni Kraków odbędzie się XIII edycja Green Industry Summit – konferencji, która co roku przyciąga liderów przemysłu, przedstawicieli rządu oraz ekspertów z całego kraju. To wyjątkowa okazja do wymiany doświadczeń, nawiązania cennych kontaktów oraz zdobycia wiedzy na temat najnowszych trendów i wyzwań związanych z zieloną transformacją przemysłu.
Dlaczego polskie firmy powinny stawiać na elastyczność w zużyciu energii?` Jedne z najwyższych ceny energii w Europie, brak perspektyw na obniżki i powolna transformacja energetyczna sprawiają, że polskim przedsiębiorstwom coraz więcej czasu zajmują poszukiwania oszczędności. Wiele biznesów stara się zmniejszyć ilość zużywanej energii, ograniczając produkcję lub podnosi ceny swoich produktów, by zrównoważyć rosnące koszty ich wytworzenia. Dlaczego elastyczność energetyczna jest tak ważna dla przemysłu?

Partnerzy portalu