Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Krótkie spięcie
  4. >
  5. Photon Energy dokonał spłaty obligacji korporacyjnych w wysokości 15,23 mln euro

Photon Energy dokonał spłaty obligacji korporacyjnych w wysokości 15,23 mln euro

nbsp;Photon Energy dokonał spłaty pozostałej wartości nominalnej obligacji korporacyjnych EUR 2017/2022 o kuponie 7,75%, w wysokości 15,23 mln euro, podała spółka. Spłata została dokonana wraz z ostatnią wypłatą odsetek na rzecz obligatariuszy, na koniec pięcioletniego okresu zgodnie z warunkami obligacji.

"Niezakłócona i w pełni zgodna z warunkami emisji obsługa naszych kwartalnych zobowiązań wobec obligatariuszy oraz przejrzysta i proaktywna komunikacja z inwestorami przez cały okres obsługi obligacji, a także ostateczna spłata drugiej emisji obligacji stanowi kluczowy kamień milowy w naszej obecności finansowej na rynkach kapitałowych" – powiedział CFO Photon Energy Group Clemens Wohlmuth, cytowany w komunikacie.

Obligacje zostały wyemitowane 27 października 2017 r. z rocznym kuponem 7,75% i kwartalną wypłatą odsetek i oferowane w Niemczech, Austrii i Luksemburgu. Pierwotny, docelowy wolumen w wysokości 30 mln euro został pomyślnie zwiększony w dwóch transzach przy niezmienionych wszystkich parametrach, do kwoty 45 mln euro.

Obligacje o wartości nominalnej 1 000 euro były notowane na Otwartym Rynku Giełdy Papierów Wartościowych we Frankfurcie od 27 października 2017 r. Były również notowana na giełdach w Berlinie, Hamburgu, Hanowerze, Monachium i Stuttgarcie.

Spółka podkreśla, że dzięki bardzo pozytywnemu przyjęciu dwóch ofert zamiany na zielone obligacje wyemitowane przez grupę w listopadzie 2021 r., ponad 60% posiadaczy obligacji 2017/2022 dokonało konwersji swoich udziałów na zielone obligacje, zmniejszając pozostającą do spłaty łączną wartość nominalną obligacji 2017/2022 do 15,232 mln euro.

Photon Energy dostarcza rozwiązania z zakresu energii słonecznej. Spółka jest notowana na głównym rynku GPW od stycznia 2021 r.

(ISBnews)

Przemysł przyszłości: Dołącz do liderów branży na Green Industry Summit 2024 w Krakowie!` Już 22 października 2024 roku w historycznych murach Starej Zajezdni Kraków odbędzie się XIII edycja Green Industry Summit – konferencji, która co roku przyciąga liderów przemysłu, przedstawicieli rządu oraz ekspertów z całego kraju. To wyjątkowa okazja do wymiany doświadczeń, nawiązania cennych kontaktów oraz zdobycia wiedzy na temat najnowszych trendów i wyzwań związanych z zieloną transformacją przemysłu.
Dlaczego polskie firmy powinny stawiać na elastyczność w zużyciu energii?` Jedne z najwyższych ceny energii w Europie, brak perspektyw na obniżki i powolna transformacja energetyczna sprawiają, że polskim przedsiębiorstwom coraz więcej czasu zajmują poszukiwania oszczędności. Wiele biznesów stara się zmniejszyć ilość zużywanej energii, ograniczając produkcję lub podnosi ceny swoich produktów, by zrównoważyć rosnące koszty ich wytworzenia. Dlaczego elastyczność energetyczna jest tak ważna dla przemysłu?
Zmienność czy stabilizacja: jak wygląda przyszłość handlu na TGE` Uczestnicy rynku energii elektrycznej na Towarowej Giełdzie Energii  wystawieni są na zmienność cen, często jednak szukają stabilizacji. Czego się spodziewać, jak skorzystać na cenach ujemnych czy dynamicznych taryfach, i czy wreszcie ceny energii dla odbiorców indywidualnych powinny zostać odmrożone – to główne tematy dyskusji o rynku energii elektrycznej na kongresie Energy Days.

Partnerzy portalu