Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Krótkie spięcie
  4. >
  5. PGNiG liczy na rozpatrzenie pozostałych 9 wniosków koncesyjnych do 29 sierpnia

PGNiG liczy na rozpatrzenie pozostałych 9 wniosków koncesyjnych do 29 sierpnia

Warszawa, 22.08.2019 (ISBnews) – Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) ocenia zmianę w procedurach koncesyjnych jako pozytywną i liczy, że pozostałych 9 wniosków koncesyjnych złożonych przez spółkę zostanie rozpatrzonych do 29 sierpnia, wynika z wypowiedzi prezesa Piotra Woźniaka.

"Nastąpiła pozytywna zmiana w podejściu do wydawania koncesji, w organie koncesyjnym. Jak dotąd żaden wniosek nie został zatrzymany, chociaż 9 jeszcze czeka na rozpatrzenie i wszystko wskazuje, że do 29 sierpnia pozostała część zostanie rozpatrzona. Chodzi o wnioski odnawiające koncesje istniejące" – powiedział Woźniak podczas konferencji prasowej.

"Oceniamy to zdecydowanie pozytywnie i mamy nadzieję, że tak zostanie na stałe" – podkreślił.

W kwietniu prezes mówił, że liczy na usprawnienie procesu przyznawania koncesji w kraju, aby możliwe było co najmniej utrzymanie dotychczasowego wydobycia. Jak informował, PGNiG czekało wówczas na rozpatrzenie wniosków na 26 koncesji, w przypadku których przekroczono już terminy wynikające z kodeksu postępowania administracyjnego. W rekordowym przypadku było to 940 dni.

Woźniak poinformował także podczas dzisiejszej konferencji, że PGNiG planuje w tym roku w kraju łącznie 30-33 wierceń, z czego 16 wykonało do połowy roku.

W raporcie półrocznym spółka podała dziś, że planuje prowadzić prace wiertnicze w Polsce na kolejnych 14 otworach w II poł. 2019 r. W planach jest także rozwój działalności poszukiwawczo-wydobywczej w Norwegii i Pakistanie.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą. Skonsolidowane przychody wyniosły 41,2 mld zł w 2018 r.

(ISBnews)