Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Krótkie spięcie
  4. >
  5. mPower Green Tech planuje wejść na NewConnect dzięki transakcji z Teliani Valley Polska

mPower Green Tech planuje wejść na NewConnect dzięki transakcji z Teliani Valley Polska

mPower Green Tech planuje wejść na NewConnect dzięki transakcji z notowaną na tym rynku Teliani Valley Polska, która zmieni nazwę na Global Hydrogen, podało mPower Green Tech. Nowa spółka chce wprowadzić na rynek pierwsze kontenerowe reaktory produkujące zielony wodór w II połowie 2023 r.

"Stale rosnące zainteresowanie niskoemisyjnym i zielonym wodorem oraz wykorzystywanie go na szeroką skalę, to trend, który wpłynie na wzrost popytu, a także wymusi rozwój nowych technologii i stosowanie obecnie niszowych rozwiązań. Dla prawdziwie zero-emisyjnej gospodarki wodór musi pochodzić ze źródeł w pełni odnawialnych. Dlatego skupiliśmy się na rozwiązaniu, które będzie adresowało obecne wyzwania rynku energetycznego" – powiedział przewodniczący rady nadzorczej Teliani Valley Polska Manfred Schatovich, cytowany w komunikacie.

Akcjonariusze Teliani Valley Polska SA zadecydują 13 czerwca o zmianie firmy na Global Hydrogen i zmianie profilu działalności na energetyczno – technologiczny. Plan zakłada wygaszenie obecnej działalności handlowej do końca tego roku. Global Hydrogen przejmie mPower Green Tech, przy łącznej wartości transakcji wynoszącej 19 mln zł, jak wynika z postanowień umowy zawartej pomiędzy spółkami. Dalszy rozwój spółki będzie skupiony przede wszystkim na technologii wdrażającej nowatorskie rozwiązania w zakresie produkcji mobilnych, kontenerowych reaktorów wytwarzających zielony wodór z szerokiej gamy biomasy.

mPower Green Tech opracowała innowacyjny proces konwersji brudnego gazu syntezowego z termicznego przetwarzania biomasy w czysty zielony gaz syntezowy. Katalityczno-plazmowy reaktor SynGen eliminuje ciąg technologiczny oczyszczania brudnego syngazu z substancji organicznych, konwertując smoły, smółki i inne organiczne zanieczyszczenia w czysty gaz syntezowy, zdatny do ekstrakcji i produkcji zielonego wodoru. Technologia stworzona przez mPower Green Tech polega na zmniejszeniu rozmiarów instalacji przetwarzania biomasy w czysty gaz syntezowy, co z kolei umożliwia produkcję zielonego wodoru.

"Prace nad rozwojem technologii trwały 8 lat. Teraz mamy już pierwszy prototyp takiego urządzenia i kolejnym krokiem będzie zawieranie umów na testy pilotażowe. Z kolei przyszły rok to start komercjalizacji naszego rozwiązania, a w kolejnych latach planujemy zwiększyć skalę produkcji i wyjść na rynki zagraniczne" – dodał Schatovich.

mPower Green Tech to spółka, która opracowała technologię pozwalającą na rozproszoną produkcję zielonego wodoru z szerokiego spektrum biomasy, również odpadowej w mobilnych, kontenerowych reaktorach.

(ISBnews)