Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Krótkie spięcie
  4. >
  5. MOL sfinalizował sprzedaż aktywów upstream w Wielkiej Brytanii za 305 mln USD

MOL sfinalizował sprzedaż aktywów upstream w Wielkiej Brytanii za 305 mln USD

nbsp;MOL sfinalizował umowę sprzedaży na rzecz Waldorf Production Limited całego swojego portfela segmentu poszukiwawczo-wydobywczego w Wielkiej Brytanii za bazową cenę 305 mln USD, podała spółka.

"Zbyte aktywa offshore obejmują 20% udziałów MOL-a w polu Catcher, 50% udziałów w Scolty & Crathes oraz 21,8% udziałów w Scott, a także udziały w szeregu innych koncesji" – czytamy w komunikacie.

Umowa sprzedaży została podpisana w marcu br., a cena bazowa wyniosła 305 mln USD. Do tego dochodzą dodatkowe wpływy (earn-out), uzależnione głównie od notowań ropy naftowej w latach 2022-2025, podano również.

Produkcja MOL-a z udziałów w złożach w Wielkiej Brytanii osiągnęła szczytowy poziom powyżej 18 mln boe/dzień w 2019 r., a w ostatnich dwóch latach spadała. Odpowiednie potwierdzone i prawdopodobne rezerwy MOL (SPE 2P) wyniosły 14,9 MMboe na koniec 2021 r.

Węgierski koncern MOL prowadzi działalność w zakresie wydobycia i przerobu ropy naftowej (aktywa produkcyjne ma w 8 krajach, posiada też 4 rafinerie i 2 jednostki petrochemiczne). Od 2004 r. jest notowany na warszawskiej giełdzie.

(ISBnews)

Gaz w energetyce ma niezłe perspektywy. Ale jak długo?` Towarowa Giełda Energii liczy na wzrost obrotów na rynku gazu, a w miarę postępów transformacji energetycznej, także na handel gwarancjami pochodzenia dla „zielonych” gazów oraz instrumentami finansowymi. Zużycie gazu ziemnego będzie w Polsce przez najbliższe lata rosnąć, ponieważ będzie to główne paliwo przejściowe, dla którego na razie trudno o alternatywę.
Przemysł przyszłości: Dołącz do liderów branży na Green Industry Summit 2024 w Krakowie!` Już 22 października 2024 roku w historycznych murach Starej Zajezdni Kraków odbędzie się XIII edycja Green Industry Summit – konferencji, która co roku przyciąga liderów przemysłu, przedstawicieli rządu oraz ekspertów z całego kraju. To wyjątkowa okazja do wymiany doświadczeń, nawiązania cennych kontaktów oraz zdobycia wiedzy na temat najnowszych trendów i wyzwań związanych z zieloną transformacją przemysłu.
Dlaczego polskie firmy powinny stawiać na elastyczność w zużyciu energii?` Jedne z najwyższych ceny energii w Europie, brak perspektyw na obniżki i powolna transformacja energetyczna sprawiają, że polskim przedsiębiorstwom coraz więcej czasu zajmują poszukiwania oszczędności. Wiele biznesów stara się zmniejszyć ilość zużywanej energii, ograniczając produkcję lub podnosi ceny swoich produktów, by zrównoważyć rosnące koszty ich wytworzenia. Dlaczego elastyczność energetyczna jest tak ważna dla przemysłu?

Partnerzy portalu