Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Krótkie spięcie
  4. >
  5. Kongres Nowej Mobilności 2023 odbędzie się 26-28 września w Łodzi

Kongres Nowej Mobilności 2023 odbędzie się 26-28 września w Łodzi

Największa w regionie CEE konferencja branży zrównoważonego transportu – Kongres Nowej Mobilności 2023 odbędzie się 26-28 września br. w Łódź Expo i po raz kolejny zgromadzi liderów, praktyków i ekspertów rynku elektromobilności z całej Europy, podali organizatorzy. Agencja ISBnews jest patronem medialnym Kongresu.

W organizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA) wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele administracji publicznej, biznesu, świata nauki oraz trzeciego sektora. To, co wyróżnia Kongres, to otwarta, warsztatowa formuła, skupiająca się na budowaniu współpracy i nowych partnerstw.

"Kongres Nowej Mobilności kierujemy zarówno do podmiotów, które są już aktywne na rynku – praktyków, ekspertów, liderów i innowatorów zrównoważonej mobilności, ale także firm i instytucji dopiero zainteresowanych rozwojem zeroemisyjnych technologii w ramach swojej działalności. W dniach 26-28 września br. zgromadzimy w jednym miejscu przedstawicieli producentów pojazdów i infrastruktury, operatorów i dostawców usług w obszarze ładowania, firmy technologiczne, przedsiębiorstwa transportowe, koncerny energetyczne i paliwowe, a także rozwijające się startupy i instytucje finansujące nową mobilność" – powiedział dyrektor zarządzający PSPA Maciej Mazur, cytowany w komunikacie.

W ubiegłorocznej edycji Kongresu wzięła udział rekordowa liczba 1 500 uczestników.

"KNM, jak co roku, zaszczycą swoją obecnością politycy, unijni i krajowi decydenci, przedstawiciele administracji centralnej i lokalnej, w tym włodarze miast, dyplomaci, liderzy opinii, liczące się think tanki, przedstawiciele uczelni wyższych oraz inni interesariusze rynku z całej Europy" – dodał Mazur.

Na potrzeby tegorocznej, 3-dniowej edycji KNM przygotowano 5 scen, a chęć podzielenia się swoją wiedzą zapowiedziało już ok. 400 prelegentów. Łącznie, organizatorzy Kongresu zapowiedzieli 250 punktów programu wydarzenia oraz spodziewają się 2000 uczestników, w tym 250 przedstawicieli mediów.

W programie tegorocznego Kongresu znalazło się 6 głównych ścieżek tematycznych, odzwierciedlających globalne trendy, tj.: Poland Drives e-Mobility, eHDV Forum, Green Fleet Forum – ESG, Battery Day – EBA Summit, Hydrogen Mobility Forum, Global e-Mobility Forum, podano także w informacji.

"Merytorycznym zwieńczeniem Kongresu będą posiedzenia Komitetów merytorycznych PSPA, jak również Global e-Mobility Forum & CEE GTI Summit, czyli wydarzenie stanowiące kontynuację inicjatywy 'Driving Change Together', realizowanej w ramach COP24 i szczytu liderów zrównoważonego transportu w regionie CEE. Uczestnicy konferencji wspólnie zastanowią się nad instrumentami, których wprowadzenie jest niezbędne, aby wyrównać dwie prędkości rozwoju elektromobilności wśród państw członkowskich Unii Europejskiej. Obecnie różnice w tym zakresie są bardzo wyraźne. W I kwartale 2023 r. w całym regionie CEE zarejestrowano o prawie 30% mniej osobowych samochodów całkowicie elektrycznych niż w samej tylko Szwecji i niemal 7-krotnie mniej niż w Niemczech" – wskazał dyrektor zarządzający PSPA.

(ISBnews)