Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Krótkie spięcie
  4. >
  5. KGHM planuje uzupełnienie składu zarządu jak najszybciej, potem przegląd strategii

KGHM planuje uzupełnienie składu zarządu jak najszybciej, potem przegląd strategii

nbsp;KGHM Polska Miedź chciałby jak najszybszego uzupełnienia składu zarządu spółki oraz przeglądu strategii, poinformował nowy prezes KGHM Tomasz Zdzikot. Spółka pracuje nad budżetem na 2023 r.

"Zarząd jest obecnie w stanie niepełnym. Chcielibyśmy, żeby był w pełnym składzie jak najszybciej. Będą nowi członkowie zarządu odpowiedzialni za bardzo ważne obszary, jak wiceprezes ds. rozwoju i wiceprezes odpowiedzialny za aktywa zagraniczne. Przy rekonstrukcji połowy zarządu musimy dokonać przeglądu strategii. Jak zarząd ukonstytuuje się w pełnym składzie, to przystąpimy do tego procesu" – powiedział Zdzikot podczas konferencji prasowej.

Prezes zaznaczył, że chciałby, żeby priorytetami były inwestycje i rozwój.

"W ramach przedsięwzięć inwestycyjnych i rozwojowych chciałbym, żebyśmy skupiali się na naszym biznesie podstawowym: produkcji miedzi i produkcji srebra. Chciałybyśmy, żebyśmy dbali o projekty kluczowe, zarówno w projektach polskich, jak i zagranicznych" – dodał prezes.

KGHM pracuje obecnie nad budżetem na 2023 r.

"Program Udostępniania Złoża to jest kluczowa inwestycja i jedna z osi inwestycyjnych naszego budżetu na przyszły rok" – uzupełnił Zdzikot.

Wiceprezes ds. finansowych KGHM Andrzej Kensbok ocenił, że sytuacja gospodarcza dla KGHM rysuje się krótkoterminowo trudno, ale długoterminowo optymistycznie.

"Jest oczekiwanie związane z ożywieniem sytuacji  gospodarczej w Chinach. […] Są wypuszczane sygnały o zwiększenie akcji kredytowej w kierunku rynku nieruchomości o znacznym przyspieszeniu inwestycji infrastrukturalnych związanych z zieloną transformacją w Chinach. W tym są również zielone budowy linii energetycznych i to dało duże podparcie popytu na miedź ze strony funduszy inwestycyjnych. Widzimy też, że sytuacja w USA i Europie jest chwiejna, ale nie katastrofalna. Widzimy powrót do zakupu aktywów na rynkach międzynarodowych.[…] Kolejne lata to będzie powrót koniunktury.[…] Widzimy pewne projekty górnicze, które zostały rozpoczęte kilka lat temu, one się zaczną realizować w przyszłym roku. Natomiast w kolejnych latach raczej będą się zamykały projekty górnicze i nie ma w pipline nowych obszarów wydobywczych i nowych otwarć. W związku z tym, lata kolejne po 2025  to będą lata nadpopytu i niedostatecznej podaży miedzi na świecie co powinno spowodować odwrócenie trendu cenowego" – wskazał Kensbok.

KGHM Polska Miedź posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA. Spółka jest notowana na GPW od 1997 r. W 2021 r. miała 29,8 mld zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)

Gaz w energetyce ma niezłe perspektywy. Ale jak długo?` Towarowa Giełda Energii liczy na wzrost obrotów na rynku gazu, a w miarę postępów transformacji energetycznej, także na handel gwarancjami pochodzenia dla „zielonych” gazów oraz instrumentami finansowymi. Zużycie gazu ziemnego będzie w Polsce przez najbliższe lata rosnąć, ponieważ będzie to główne paliwo przejściowe, dla którego na razie trudno o alternatywę.
Przemysł przyszłości: Dołącz do liderów branży na Green Industry Summit 2024 w Krakowie!` Już 22 października 2024 roku w historycznych murach Starej Zajezdni Kraków odbędzie się XIII edycja Green Industry Summit – konferencji, która co roku przyciąga liderów przemysłu, przedstawicieli rządu oraz ekspertów z całego kraju. To wyjątkowa okazja do wymiany doświadczeń, nawiązania cennych kontaktów oraz zdobycia wiedzy na temat najnowszych trendów i wyzwań związanych z zieloną transformacją przemysłu.
Dlaczego polskie firmy powinny stawiać na elastyczność w zużyciu energii?` Jedne z najwyższych ceny energii w Europie, brak perspektyw na obniżki i powolna transformacja energetyczna sprawiają, że polskim przedsiębiorstwom coraz więcej czasu zajmują poszukiwania oszczędności. Wiele biznesów stara się zmniejszyć ilość zużywanej energii, ograniczając produkcję lub podnosi ceny swoich produktów, by zrównoważyć rosnące koszty ich wytworzenia. Dlaczego elastyczność energetyczna jest tak ważna dla przemysłu?

Partnerzy portalu