nbsp; Global Hydrogen zamierza wprowadzić na rynek modułowe mikrobiogazownie w 2023 r. i zawarł umowę z Tarpol na zaprojektowanie, budowę, przeprowadzenie testów i oceny technologii prototypu modułowej, mikro-biogazowni GH200 o mocy do 5kW, podała spółka.
"Umowa z Tarpol to krok w rozwoju drugiej odnogi biznesu Global Hydrogen. Dzięki tej współpracy będziemy mogli wejść w zupełnie nowy obszar – rolno-spożywczy. Mikrobiogazownia o mocy do 5kW to rozwiązanie, które będzie kierowane do małych i średnich gospodarstw rolnych oraz odbiorców indywidualnych. […] Podpisana umowa jest bezpośrednio związana z wcześniejszymi zapowiedziami przyspieszenia komercjalizacji rozwiązań technologicznych Global Hydrogen" – powiedział prezes Global Hydrogen Zbigniew Lizoń, cytowany w komunikacie.
Projekt będzie realizowany w oparciu o opatentowaną technologię SMBP (Self Mixing Biogas Plant). Prace nad nowym typem instalacji mikrobiogazowni GH200 będą realizowane w pięciu etapach.
"W początkowej fazie zaplanowane jest opracowanie projektu, późniejsza budowa pełnoskalowego prototypu, który podczas testów będzie mógł być konfigurowany i modyfikowany, a także testy stworzonej instalacji w warunkach w pełni oddających docelowe środowisko pracy. Finalnie zostanie stworzony projekt technologii produkcji seryjnej, który uzupełni budowa linii produkcyjnej. Koszty tego przedsięwzięcia w całości pokrywa Global Hydrogen. W projekt będzie również zaangażowana spółka zależna – Turbo Green Electric, która posiada wyłączną, nieograniczoną terytorialnie, pełną licencję do korzystania z wynalazku SMBP (Self Mixing Biogas Plant)" – czytamy w komunikacie.
Tarpol to działająca od 2001 roku firma zajmująca się projektowaniem, budową i uruchamianiem biogazowni, recyklingiem odpadów oraz fotowoltaiką.
Global Hydrogen to spółka notowana na NewConnect, opracowująca technologie w branży zielonej energii. Jej podstawowa działalność obejmuje projektowanie, budowę i sprzedaż modułowych mikrobiogazowni dla sektora rolno-spożywczego, w oparciu o opatentowaną technologię SMBP (Self Mixing Biogas Plant).
(ISBnews)