Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Krótkie spięcie
  4. >
  5. Eurohold miał 56,3 mln euro zysku netto, 135 mln euro zysku EBITDA w I-III kw. 2022 r.

Eurohold miał 56,3 mln euro zysku netto, 135 mln euro zysku EBITDA w I-III kw. 2022 r.

Eurohold odnotował 56,3 mln euro zysku netto za I – III kw. 2022 r., podała spółka. EBITDA wyniosła 135 mln euro.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży za I-III kw 2022 wyniosły 2,4 mld euro, co oznacza trzykrotny wzrost r/r.

"Nasze wyniki od początku roku wskazują na wysoką produktywność w dwóch głównych sektorach, w których rozwijamy biznes. Spodziewamy się rozszerzenia współpracy z EBOiR, który jest mniejszościowym udziałowcem w naszej grupie ubezpieczeniowej. W związku z tym zbliża się nowa inwestycja banku w celu podwyższenia kapitału EIG. To jeszcze bardziej wzmocni pozycję naszej grupy ubezpieczeniowej. Obecne prognozy rozwoju gospodarczego w Europie Środkowo-Wschodniej w przyszłym roku są korzystniejsze niż dla całej UE. Pozostajemy przekonani o długoterminowym potencjale wzrostu w naszej części Europy" – powiedział prezes Eurohold Kiril Boshov, cytowany w komunikacie.

Biznes energetyczny Eurohold, działający pod marką Electrohold, odpowiadał za 57% całkowitych przychodów grupy i około 75% EBITDA przed obliczeniem wyników spółki dominującej i eliminacji wewnątrzgrupowych.

"Ostateczny wynik finansowy netto za pierwsze dziewięć miesięcy w tym segmencie wyniósł 37,7 mln euro. Bieżący rok jest pierwszym, w którym Eurohold w pełni konsoliduje wyniki Electrohold w swoim sprawozdaniu finansowym po przejęciu bułgarskich spółek zależnych czeskiej grupy energetycznej CEZ w lipcu 2021 r."  – napisano w komunikacie.

Działalność ubezpieczeniowa Eurohold, zrzeszona w Euroins Insurance Group (EIG), odpowiadała za 43% całkowitych przychodów i nieco ponad jedną czwartą EBITDA.

"Składka przypisana brutto EIG wzrosła o 44,7% rok do roku do 614 mln euro. Przychody brutto Eurohold z działalności ubezpieczeniowej ogółem wzrosły o 55% w ciągu roku do ponad 1,02 miliarda euro. Holding odnotował zysk netto z działalności ubezpieczeniowej w wysokości 32,8 mln euro" – podano także.

Eurohold Bulgaria AD to grupa finansowo-energetyczna działająca w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i Południowo-Wschodniej. Spółka rozwija działalność w zakresie dystrybucji i dostaw energii elektrycznej, ubezpieczeń, leasingu, sprzedaży samochodów, inwestycji oraz zarządzania majątkiem. Jej akcje notowane są na giełdach w Sofii i Warszawie.

(ISBnews)

Gaz w energetyce ma niezłe perspektywy. Ale jak długo?` Towarowa Giełda Energii liczy na wzrost obrotów na rynku gazu, a w miarę postępów transformacji energetycznej, także na handel gwarancjami pochodzenia dla „zielonych” gazów oraz instrumentami finansowymi. Zużycie gazu ziemnego będzie w Polsce przez najbliższe lata rosnąć, ponieważ będzie to główne paliwo przejściowe, dla którego na razie trudno o alternatywę.
Przemysł przyszłości: Dołącz do liderów branży na Green Industry Summit 2024 w Krakowie!` Już 22 października 2024 roku w historycznych murach Starej Zajezdni Kraków odbędzie się XIII edycja Green Industry Summit – konferencji, która co roku przyciąga liderów przemysłu, przedstawicieli rządu oraz ekspertów z całego kraju. To wyjątkowa okazja do wymiany doświadczeń, nawiązania cennych kontaktów oraz zdobycia wiedzy na temat najnowszych trendów i wyzwań związanych z zieloną transformacją przemysłu.
Dlaczego polskie firmy powinny stawiać na elastyczność w zużyciu energii?` Jedne z najwyższych ceny energii w Europie, brak perspektyw na obniżki i powolna transformacja energetyczna sprawiają, że polskim przedsiębiorstwom coraz więcej czasu zajmują poszukiwania oszczędności. Wiele biznesów stara się zmniejszyć ilość zużywanej energii, ograniczając produkcję lub podnosi ceny swoich produktów, by zrównoważyć rosnące koszty ich wytworzenia. Dlaczego elastyczność energetyczna jest tak ważna dla przemysłu?

Partnerzy portalu