Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Krótkie spięcie
  4. >
  5. Elektrotim chce wziąć udział w budowie elektrowni atomowych w Polsce

Elektrotim chce wziąć udział w budowie elektrowni atomowych w Polsce

nbsp;Elektrotim chce wziąć udział w budowie elektrowni atomowych w Polsce jako wykonawca, poinformował prezes Ariusz Bober.

"Chcielibyśmy wziąć udział w budowie elektrowni atomowych w Polsce. Jak wiemy, będą dwie: jedna amerykańska i jedna koreańska. Jest to jeszcze bardzo odległe, bo jedna ma powstać w 2033, druga 2036 – czyli mamy na to 10 lat. Ale już dzisiaj mamy plany, żeby udać się do obu wykonawców i przedstawić się jako wykonawcy prac elektrycznych, informatycznych i w automatyce takich obiektów" – powiedział Bober podczas konferencji prasowej.

Elektrotim dotąd nie pracował przy budowie elektrowni atomowej.

"W zakresie prac to są dość typowe prace, podobnie jak w elektrowniach klasycznych i jest czas, żeby zacząć być aktywnym w tym obszarze" – powiedział prezes.

W najbliższej perspektywie Elektrotim liczy na zamówienia w rosnących krajowych inwestycjach wojskowych oraz inwestycjach NATO na terenie Polski oraz w ramach transformacji energetycznej, czyli w inwestycjach strukturalnych zaplanowanych w Polityce Energetycznej Polski 2040 (PEP 2040), podano w prezentacji.

Elektrotim specjalizuje się w wykonawstwie instalacji elektrycznych i systemów automatyki dla budownictwa i przemysłu. Spółka jest notowana na GPW od 2007 r. W 2021 r. miał 277 mln zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)

Gaz w energetyce ma niezłe perspektywy. Ale jak długo?` Towarowa Giełda Energii liczy na wzrost obrotów na rynku gazu, a w miarę postępów transformacji energetycznej, także na handel gwarancjami pochodzenia dla „zielonych” gazów oraz instrumentami finansowymi. Zużycie gazu ziemnego będzie w Polsce przez najbliższe lata rosnąć, ponieważ będzie to główne paliwo przejściowe, dla którego na razie trudno o alternatywę.
Przemysł przyszłości: Dołącz do liderów branży na Green Industry Summit 2024 w Krakowie!` Już 22 października 2024 roku w historycznych murach Starej Zajezdni Kraków odbędzie się XIII edycja Green Industry Summit – konferencji, która co roku przyciąga liderów przemysłu, przedstawicieli rządu oraz ekspertów z całego kraju. To wyjątkowa okazja do wymiany doświadczeń, nawiązania cennych kontaktów oraz zdobycia wiedzy na temat najnowszych trendów i wyzwań związanych z zieloną transformacją przemysłu.
Dlaczego polskie firmy powinny stawiać na elastyczność w zużyciu energii?` Jedne z najwyższych ceny energii w Europie, brak perspektyw na obniżki i powolna transformacja energetyczna sprawiają, że polskim przedsiębiorstwom coraz więcej czasu zajmują poszukiwania oszczędności. Wiele biznesów stara się zmniejszyć ilość zużywanej energii, ograniczając produkcję lub podnosi ceny swoich produktów, by zrównoważyć rosnące koszty ich wytworzenia. Dlaczego elastyczność energetyczna jest tak ważna dla przemysłu?

Partnerzy portalu