Boryszew przyjął politykę dywidendową, która przewiduje przeznaczanie na wypłatę dywidendy od 30% do 70% skonsolidowanego zysku netto spółki, pod warunkiem, że relacja długu netto do EBITDA w danym roku nie przekroczy 3,5, podała spółka.
"Zgodnie z przyjętą polityką, zarząd zamierza przedkładać walnemu zgromadzeniu propozycję wypłaty dywidendy w wysokości od 30% do 70% skonsolidowanego zysku netto grupy kapitałowej emitenta, pod warunkiem, że relacja długu netto dla grupy kapitałowej emitenta do skonsolidowanego zysku operacyjnego powiększonego o amortyzację (EBITDA) na koniec roku obrotowego, którego dotyczyć będzie podział zysku, wynosiła będzie poniżej 3,5" – czytamy w komunikacie.
Przy rekomendacji podziału zysku, zarząd spółki będzie brał pod uwagę sytuację finansową i płynnościową, istniejące i przyszłe zobowiązania (w tym potencjalne ograniczenia związane z umowami kredytowymi) oraz ocenę perspektyw grupy w określonych uwarunkowaniach rynkowych i makroekonomicznych, zastrzeżono również.
Polityka dywidendowa znajdzie zastosowanie począwszy od roku obrotowego, który zakończy się dnia 31 grudnia 2022 roku.
Grupa Boryszew jest jedną z największych grup przemysłowych w Polsce, specjalizującą się w produkcji komponentów do samochodów, przetwórstwie metali nieżelaznych oraz chemii przemysłowej. Zatrudnia ok. 10 tys. pracowników w ponad 30 zakładach zlokalizowanych w 14 krajach, na 4 kontynentach. Boryszew jest notowany na GPW od 1996 r. Skonsolidowane przychody wyniosły 6,26 mld zł w 2021 r.
(ISBnews)