Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Krótkie spięcie
  4. >
  5. ABO Wind podłącza pierwszą farmę wiatrową w Polsce do sieci

ABO Wind podłącza pierwszą farmę wiatrową w Polsce do sieci

  • Farma wiatrowa Donaborów produkuje zieloną energię dla prawie 15000 gospodarstw domowych
  • Prace budowlane nad projektem o mocy 20 MW przebiegają zgodnie z harmonogramem
  • Farma wiatrowa zostaje sprzedana do Aquila Capital

ABO Wind Polska świętuje sukces przyłączenia do sieci pierwszej farmy wiatrowej w Polsce. Dziewięć turbin SG114 Siemens Gamesa, zlokalizowanych w południowej części województwa wielkopolskiego, na obszarach dwóch gmin Baranów oraz Kępno, o łącznej mocy 20.4 MW  dostarcza tyle zielonej energii, ile rocznie zużywa prawie 15000 gospodarstw domowych, oszczędzając przy tym emisję dwutlenku węgla o 34000 tony rocznie.

Jesteśmy dumni z osiągnięcia tego kamienia milowego i z wniesienia wymiernego wkładu w  transformację energetyczną w Polsce. – mówi Młodszy Kierownik Projektu Aleksandra Szkudlarek. – Dzięki ścisłej i owocnej współpracy z Generalnym Wykonawcą firmą ONDE, a także wszystkich zainteresowanych Stron, inwestycja została z sukcesem wybudowana.

ABO Wind Polska w roku 2019 zabezpieczyła w aukcji taryfowej stałą taryfę gwarantowaną na sprzedaż energii z OZE, którą obecnie będzie zarządzał fundusz Aquila Capital.

ABO WIND Polska sp. z o.o. swoją aktywność na terenie Polski rozpoczęła w 2017r. Główne biuro zlokalizowane jest w centrum kraju, mieście Łódź.  Spółka należy do grupy kapitałowej ABO WIND AG, jednego z liderów z sektora odnawialnych źródeł energii obecnego od 1996r. w szesnastu krajach rynku światowego. Spółka zbudowała w tym czasie portfel projektów z  odnawialnych źródeł energii o łącznej mocy 4GW operujących inwestycji.

Przemysł przyszłości: Dołącz do liderów branży na Green Industry Summit 2024 w Krakowie!` Już 22 października 2024 roku w historycznych murach Starej Zajezdni Kraków odbędzie się XIII edycja Green Industry Summit – konferencji, która co roku przyciąga liderów przemysłu, przedstawicieli rządu oraz ekspertów z całego kraju. To wyjątkowa okazja do wymiany doświadczeń, nawiązania cennych kontaktów oraz zdobycia wiedzy na temat najnowszych trendów i wyzwań związanych z zieloną transformacją przemysłu.
Dlaczego polskie firmy powinny stawiać na elastyczność w zużyciu energii?` Jedne z najwyższych ceny energii w Europie, brak perspektyw na obniżki i powolna transformacja energetyczna sprawiają, że polskim przedsiębiorstwom coraz więcej czasu zajmują poszukiwania oszczędności. Wiele biznesów stara się zmniejszyć ilość zużywanej energii, ograniczając produkcję lub podnosi ceny swoich produktów, by zrównoważyć rosnące koszty ich wytworzenia. Dlaczego elastyczność energetyczna jest tak ważna dla przemysłu?
Zmienność czy stabilizacja: jak wygląda przyszłość handlu na TGE` Uczestnicy rynku energii elektrycznej na Towarowej Giełdzie Energii  wystawieni są na zmienność cen, często jednak szukają stabilizacji. Czego się spodziewać, jak skorzystać na cenach ujemnych czy dynamicznych taryfach, i czy wreszcie ceny energii dla odbiorców indywidualnych powinny zostać odmrożone – to główne tematy dyskusji o rynku energii elektrycznej na kongresie Energy Days.

Partnerzy portalu