Śląska spółka będzie poligonem doświadczalnym polskiej energetyki. Zapowiada wyprzedaż aktywów i zwrot w kierunku odnawialnych źródeł energii. Czy to pomoże uratować firmę, której kapitalizacja w ciągu siedmiu lat spadła [...]
Śląska spółka będzie poligonem doświadczalnym polskiej energetyki. Zapowiada wyprzedaż aktywów i zwrot w kierunku odnawialnych źródeł energii. Czy to pomoże uratować firmę, której kapitalizacja w ciągu siedmiu lat spadła [...]
Zaprezentowane przez polski rząd cele są mało ambitne, Polska ma dużo większy potencjał – słyszymy z Komisji Europejskiej. Nasz kraj czekają długie rozmowy z Brukselą, [...]
DLA ABONENTÓW
Uczestnicy rynku narzekają na nieopłacalność premii.
Prezes Urzędu Regulacji Energetyki Maciej Bando zapowiedział kolejne postępowanie w sprawie manipulacji na giełdzie energii. To ma być wstrząs dla energetycznego światka.
Resort energii próbuje jakoś wybrnąć z pułapki ustawy o cenach prądu, którą sam na siebie zastawił. Niestety planowane rozwiązanie niewiele pomaga, a może powiększyć jeszcze chaos.
DLA ABONENTÓW
Rozwiązanie, które prawdopodobnie zaproponuje rząd będzie tym razem łatwiejsze do strawienia dla Brukseli, aczkolwiek niezbyt proste dla konsumentów-przedsiębiorców.
Mamy do dyspozycji coraz więcej prognoz miksu energetycznego, jaki powinna mieć Polska w 2040 r. Wynika z nich, że odejście od węgla jest możliwe, ale w kwestii tego co [...]
DLA ABONENTÓW
Dwie państwowe grupy już złożyły odwołanie do sądu, kolejne dwie najprawdopodobniej zrobią to wkrótce.
W maju ustawa zostanie znowu znowelizowana. Zamrożone pozostaną ceny prądu dla gospodarstw domowych na obecny rok, reszta naprawdopodobniej zostanie uwolniona.
Ponad 3,4 mld zł zarobiły na sprzedaży do Polski "czarnego złota" firmy z Rosji. Import węgla awansował w naszym kraju do rangi "dbania o bezpieczeństwo energetyczne".