nbsp;Shell uruchomił pierwsze szybkie ładowarki Shell Recharge w Polsce na trzech stachach Shell: w Trzciance i Sękocinie Starym (woj. mazowieckie) oraz w Radomsku (woj. łódzkie), podała spółka. W najbliższych miesiącach planowane jest dodanie kolejnych 13 ładowarek, a do końca 2027 roku firma planuje uruchomić 75 ultraszybkich ładowarek ze 150 punktami ładowania.
Pierwsze ładowarki marki Shell Recharge w Polsce są jednymi z najnowocześniejszych urządzeń tego typu dostępnych na rynku, a ich moc docelowa wynosi 360 kW, podkreślono.
Oprócz tego Shell rozwija również tzw. destination points, czyli punkty ładowania znajdujące się poza stacjami paliw – na parkingach restauracji czy centrów handlowych. W przyszłym roku ładowarki Shell Recharge mają pojawić się w pierwszych lokalizacjach szwedzkiej sieci Max Premium Burgers, która w Polsce obecna jest w takich miastach jak Warszawa, Gdańsk, Poznań, czy Wrocław, zapowiedziano również.
"Szybkie ładowarki są potrzebne w Polsce. Szczególnie przy stacjach autostradowych. Wielu klientom zależy na szybkości i komforcie ładowania, stąd nasze inwestycje w tym obszarze. Aby tempo rozwoju było odpowiednie, musi istnieć współpraca pomiędzy firmami oraz organizacjami branżowymi i rządowymi. […] Aktywnie działamy w partnerstwach z innymi firmami, stąd instalowanie naszych urządzeń w innych lokalizacjach poza stacjami paliw i poszerzanie dostępu do sieci roamingowej" – powiedziała prezeska zarządu Shell Mobility i członkini zarządu Shell Polska Monika Kielak-Łokietek, cytowana w komunikacie.
Shell kilka lat temu we współpracy w Ionity rozpoczął wdrażanie szybkich ładowarek w lokalizacjach autostradowych i aktualnie oferuje 29 takich punktów. W Europie Shell oferuje ponad 600 tys. punktów ładowania Shell Recharge i sieci partnerskich.
Holendersko-brytyjski koncern Shell to największa firma paliwowa na świecie. W Polsce jest obecny od 1992 roku i jest czwartym pod względem wielkości operatorem stacji paliw – na koniec 2023 roku firma zarządzała siecią 461 stacji.
(ISBnews)