Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Krótkie spięcie
  4. >
  5. Unimot ma przedwstępną umowę kupna 80% spółki logistyczno-handlowej P2T

Unimot ma przedwstępną umowę kupna 80% spółki logistyczno-handlowej P2T

nbsp;Unimot zawarł przedwstępną warunkową umowę sprzedaży, na mocy której zobowiązał się nabyć od dwóch osób fizycznych 80% udziałów w spółce P2T, przeznaczonej do prowadzenia działalności logistyczno-handlowej w branży surowców energetycznych, podał Unimot. Umowa uzależniona jest od spełnienia szeregu warunków zawieszających, a ich spełnienie ustalono najpóźniej do 30 września 2023 r.

"Przedmiotem transakcji będzie nabycie udziałów w spółce P2T sp. z o.o., do której wniesiona będzie wyodrębniona części przedsiębiorstwa P2 Trading sp. z o.o., a jej przedmiotem działalności będzie obrót surowcami energetycznymi, w tym biomasą i węglem, zakup frachtu morskiego i lądowego, a także nadzór nad dostawami na morskich i lądowych przejściach granicznych" – czytamy w komunikacie.

"Zgodnie z umową przedwstępną, za nabycie 80% udziałów emitent zobowiązany będzie do zapłaty ceny podstawowej oraz ceny dodatkowej ustalonej w ramach mechanizmu earn-out poprzez wypłatę udziału w zysku wypracowanego w latach 2023-2024. Szacowana wartość transakcji, biorąc pod uwagę mechanizmy ustalenia ceny, zostanie określona na dzień transakcji i podana przez emitenta w raporcie bieżącym" – podała spółka.

Zawarcie umowy przyrzeczonej uzależnione jest od spełnienia się warunków zawieszających, w tym w szczególności: uzyskania zgody prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, spełnienia szeregu warunków związanych z przygotowaniem spółki do prowadzenia ustalonej działalności operacyjnej, rejestracji w KRS ustalonych zmian umowy spółki, a także niewystąpienia w okresie do dnia zawarcia umowy przyrzeczonej negatywnych zdarzeń związanych z obciążeniem udziałów, a także podejmowaniem niekorzystnych czynności skutkujących zmianami w sytuacji gospodarczej i finansowej spółki, podano.

Unimot specjalizuje się w obrocie olejem napędowym, biopaliwami, gazem płynnym (LPG), gazem ziemnym (w tym LNG) oraz energią elektryczną. Jako członek międzynarodowego stowarzyszenia Avia International, od 2017 roku rozwija w Polsce sieć stacji paliw pod marką Avia. W 2020 r. spółka weszła na rynek fotowoltaiki z marką Avia Solar. W marcu 2017 r. spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW po przejściu z NewConnect. Spółka miała 8,21 mld zł skonsolidowanych przychodów w 2021 r.

(ISBnews)