Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Krótkie spięcie
  4. >
  5. PEJ i UW mają umowę o współpracy w zakresie szkolenia kadr dla przemysłu jądrowego

PEJ i UW mają umowę o współpracy w zakresie szkolenia kadr dla przemysłu jądrowego

Polskie Elektrownie Jądrowe (PEJ) podpisały umowę o współpracy z Uniwersytetem Warszawskim (UW), podał Uniwersytet. Celem umowy jest rozwój potencjału kadrowego w sektorze energetyki jądrowej w Polsce. Umowa pozwoli studentom i absolwentom, chcącym związać swoje życie zawodowe z branżą jądrową, na zdobywanie wiedzy z tego zakresu, jak i rozwijanie praktycznych umiejętności.

"W najbliższych latach przemysł jądrowy będzie jednym z najszybciej rozwijających się sektorów polskiej gospodarki. Jest to niepowtarzalna szansa dla naszej spółki jak i polskich uczelni takich właśnie jak Uniwersytet Warszawski, aby wspólnie budować nowe pokolenie profesjonalistów w tej dziedzinie" – podkreślił prezes PEJ Tomasz Stępień, cytowany w komunikacie.

Zgodnie z podpisaną umową spółka PEJ przygotuje rekomendacje w zakresie treści nauczania, które w toku kształcenia pozwolą przyszłym absolwentom uzyskać wiedzę i umiejętności pożądane w sektorze energetyki jądrowej. Jednocześnie realizowane przez inwestora programy stażowe oraz konsultacje z ekspertami umożliwią studentom najlepsze możliwe wejście na branżowy rynek pracy. Uniwersytet Warszawski będzie szkolić kadry przeznaczone tej dyscyplinie w ramach autorskiego kierunku studiów podyplomowych z zakresu energetyki jądrowej. W ramach działań bilateralnych inwestor zobowiązał się dodatkowo do przygotowania i przeprowadzania przez pracowników spółki wybranych zajęć edukacyjnych, podkreślono.

"Podpisanie umowy z PEJ świadczy o tym, że, kształcąc studentów, uczelnia wsłuchuje się w głos partnerów ze środowiska gospodarczego, a partnerzy ufają uczelni. Studia na UW w zakresie nauk ścisłych służą nie tylko zdobywaniu wiedzy i umiejętności, ale także otwierają umysły studentów, tak by byli w stanie znajdować nowe rozwiązania w niestandardowych sytuacjach. Dlatego nasi absolwenci są dobrze przygotowani do działania w wymagającym sektorze jądrowym" – dodał prodziekan ds. studenckich Wydziału Fizyki UW Krzysztof Turzyński.

(ISBnews)