Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Krótkie spięcie
  4. >
  5. Serinus będzie realizował kolejne odwierty poszukiwawcze w Rumunii

Serinus będzie realizował kolejne odwierty poszukiwawcze w Rumunii

Pomimo braku sukcesu dwóch odwiertów poszukiwawczych Canar-1 i Moftinu Nord-1 w Rumunii, Serinus nadal jest przekonany o wysokiej jakości aktywów posiadanych w tym kraju i będzie realizował kolejne odwierty poszukiwawcze, poinformował prezes Jeffrey Auld.

"Jesteśmy bardzo rozczarowani tym, że oba odwierty poszukiwawcze w Rumunii natrafiły na gaz tam, gdzie się go spodziewaliśmy, tyle że nie w ilości wystarczającej do rozpoczęcia produkcji. Jednak nie znaczy to, że nasza baza zasobowa w tym kraju uległa w wyniku tych odwiertów pogorszeniu. Będziemy realizować w Rumunii kolejne odwierty poszukiwawcze, jesteśmy zdeterminowani, żeby dowieść, że te zasoby przyniosą zwrot z inwestycji" – powiedział Auld podczas telekonferencji.

Podkreślił, że w ciągu ostatnich trzech lat pole Moftinu w Rumunii przyniosło 87 mln USD przychodów, przy inwestycji w zakład produkcji gazu na poziomie 7,8 mln USD.

"Nadal jesteśmy optymistami. Prowadzimy szerokie studium geologiczne i geofizyczne, które ma zweryfikować i poszerzyć naszą wiedzę na temat naszego portfolio poszukiwawczego poza rejonem Moftinu. Potencjał bloku szacowany jest na 181 mln baryłek ekwiwalentu ropy, z czego wydobyty został zaledwie 1%. Powiększenie tej wielkości do choćby 2% byłoby znaczącym osiągnięciem" – dodał prezes.

Serinus to międzynarodowa spółka prowadząca poszukiwania ropy naftowej i gazu. Posiada zdywersyfikowane portfolio projektów w Tunezji i Rumunii. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.

(ISBnews)

Gaz w energetyce ma niezłe perspektywy. Ale jak długo?` Towarowa Giełda Energii liczy na wzrost obrotów na rynku gazu, a w miarę postępów transformacji energetycznej, także na handel gwarancjami pochodzenia dla „zielonych” gazów oraz instrumentami finansowymi. Zużycie gazu ziemnego będzie w Polsce przez najbliższe lata rosnąć, ponieważ będzie to główne paliwo przejściowe, dla którego na razie trudno o alternatywę.
Przemysł przyszłości: Dołącz do liderów branży na Green Industry Summit 2024 w Krakowie!` Już 22 października 2024 roku w historycznych murach Starej Zajezdni Kraków odbędzie się XIII edycja Green Industry Summit – konferencji, która co roku przyciąga liderów przemysłu, przedstawicieli rządu oraz ekspertów z całego kraju. To wyjątkowa okazja do wymiany doświadczeń, nawiązania cennych kontaktów oraz zdobycia wiedzy na temat najnowszych trendów i wyzwań związanych z zieloną transformacją przemysłu.
Dlaczego polskie firmy powinny stawiać na elastyczność w zużyciu energii?` Jedne z najwyższych ceny energii w Europie, brak perspektyw na obniżki i powolna transformacja energetyczna sprawiają, że polskim przedsiębiorstwom coraz więcej czasu zajmują poszukiwania oszczędności. Wiele biznesów stara się zmniejszyć ilość zużywanej energii, ograniczając produkcję lub podnosi ceny swoich produktów, by zrównoważyć rosnące koszty ich wytworzenia. Dlaczego elastyczność energetyczna jest tak ważna dla przemysłu?

Partnerzy portalu