Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Krótkie spięcie
  4. >
  5. Energy Group ma porozumienie z Hynfra, wartość inwestycji szacowana jest na 22 mld euro

Energy Group ma porozumienie z Hynfra, wartość inwestycji szacowana jest na 22 mld euro

nbsp;Energy Group i Hynfra podpisały porozumienie dotyczące produkcji odnawialnego wodoru, amoniaku i metanolu, podały spółki. Planowany koszt inwestycji firmy szacują na ponad 22 miliardy euro, podano.

"Obserwując światowe i europejskie rynki widzimy, jak szybko rosną inwestycje związane z produkcją zielonego wodoru i amoniaku. Oba są, naszym zdaniem, niezbędnymi elementami zielonej transformacji i dekarbonizacji. Łącząc nasze doświadczenie z obszaru OZE z kompetencjami Hynfry, która jest liderem na polskim rynku wodoru, mamy ambicje stać się jego czołowym producentem w naszym regionie" – powiedział dyrektor zarządzający Energy Group Marian Glita, cytowany w komunikacie.

Zgodnie z porozumieniem, Energy Group będzie odpowiedzialna za pozyskanie terenów, rozwój i przygotowanie instalacji OZE, Hynfra zaś zadba o integrację rozwiązań technologicznych i realizację instalacji do produkcji oraz dystrybucji odnawialnego wodoru, amoniaku lub metanolu na bazie energii z OZE.

"Niewiele jest w Polsce podmiotów, jak Energy Group, rozwijających w takiej skali wielkogabarytowe i skoncentrowane moce wytwórcze OZE, które można przeznaczyć do produkcji wodoru zgodnie z przewidywanym kierunkiem regulacji europejskich. Takie projekty dają nam szanse kompletnie zmienić rolę Polski na mapie wodorowej Europy, co jest kwestią fundamentalną dla przyszłości naszej gospodarki. Metanol i amoniak zaś to kluczowe nośniki wodoru, ale także surowce dla wielu dziedzin produkcji przemysłowej i transportu" – powiedział prezes Hynfry Tomoho Umeda.

Hynfra jest integratorem technologii, pozwalających przeprowadzić transformację energetyczną i pełną dekarbonizację. Projektuje i rozwija instalacje do produkcji i wykorzystania wodoru odnawialnego, jego pochodnych, zielonej energii oraz odnawialnych źródeł ciepła. Portfolio Hynfry opiera się na czterech filarach: przemysłowym, amoniakowym, komunalnym i magazynowania energii.

Energy Group posiada 100% udziałów w spółce MG Green Energy, która działa na rynku OZE od 10 lat i jest obecnie czołowym deweloperem projektów fotowoltaicznych w Polsce. MGGE zajmuje się kompleksową budową farm fotowoltaicznych, doradztwem i pośrednictwem przy budowie oraz sprzedażą gotowych projektów PV.

(ISBnews)

Gaz w energetyce ma niezłe perspektywy. Ale jak długo?` Towarowa Giełda Energii liczy na wzrost obrotów na rynku gazu, a w miarę postępów transformacji energetycznej, także na handel gwarancjami pochodzenia dla „zielonych” gazów oraz instrumentami finansowymi. Zużycie gazu ziemnego będzie w Polsce przez najbliższe lata rosnąć, ponieważ będzie to główne paliwo przejściowe, dla którego na razie trudno o alternatywę.
Przemysł przyszłości: Dołącz do liderów branży na Green Industry Summit 2024 w Krakowie!` Już 22 października 2024 roku w historycznych murach Starej Zajezdni Kraków odbędzie się XIII edycja Green Industry Summit – konferencji, która co roku przyciąga liderów przemysłu, przedstawicieli rządu oraz ekspertów z całego kraju. To wyjątkowa okazja do wymiany doświadczeń, nawiązania cennych kontaktów oraz zdobycia wiedzy na temat najnowszych trendów i wyzwań związanych z zieloną transformacją przemysłu.
Dlaczego polskie firmy powinny stawiać na elastyczność w zużyciu energii?` Jedne z najwyższych ceny energii w Europie, brak perspektyw na obniżki i powolna transformacja energetyczna sprawiają, że polskim przedsiębiorstwom coraz więcej czasu zajmują poszukiwania oszczędności. Wiele biznesów stara się zmniejszyć ilość zużywanej energii, ograniczając produkcję lub podnosi ceny swoich produktów, by zrównoważyć rosnące koszty ich wytworzenia. Dlaczego elastyczność energetyczna jest tak ważna dla przemysłu?

Partnerzy portalu