Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Krótkie spięcie
  4. >
  5. V-Ridium zmienił nazwę na Greenvolt Power i stawia na wiatraki, PV i magazyny energii

V-Ridium zmienił nazwę na Greenvolt Power i stawia na wiatraki, PV i magazyny energii

nbsp;V-Ridium, firma będąca częścią Greenvolt Group, przeszła rebranding i obecnie jako Greenvolt Power wzmacnia działania jako deweloper sektora energii słonecznej i wiatrowej w Polsce i na arenie międzynarodowej, podała spółka. Obecnie firma jest zaangażowana w projekty farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 1 107,5 MW, farm wiatrowych o łącznej mocy 798,6 MW oraz magazynów energii w Polsce o łącznej mocy ca 1400 MW.

"Od momentu dołączenia do grupy Greenvolt dynamicznie rozwijamy swoją obecność międzynarodową: rozwijamy, pozyskujemy, budujemy i zarządzamy aktywami m.in.: na Węgrzech, w Rumunii, Bułgarii, Serbii, Grecji, we Włoszech, Francji, w Wielkiej Brytanii, Portugalii, Hiszpanii, na Islandii, w Meksyku i Stanach Zjednoczonych. Obecnie przygotowujemy projekty i budujemy elektrownie fotowoltaiczne i wiatrowe o mocach od kilku do kilkuset megawatów, które lokalizujemy na wielohektarowych terenach rolnych lub przemysłowych. Do tego dochodzi szerokie portfolio projektów magazynowania energii o łącznej mocy ca 1400 MW na terenie Polski" – powiedział prezes Greenvolt Power Radosław Nowak, cytowany w komunikacie.

Obecnie firma jest zaangażowana w projekty farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 1 107,5 MW, farm wiatrowych o łącznej mocy 798,6 MW oraz magazynów energii, zarówno w Polsce, jak i w Europie

W tym roku Greenvolt zainicjował w Polsce budowę projektów OZE o łącznej mocy 59 MW, z podziałem na energię wiatrową, słoneczną i magazynową. Oczekuje się, że oba aktywa zostaną sprzedane w 2023 roku.

"Pierwszy projekt w Sompolnie ma 26 MW mocy wiatrowej, 10 MW energii słonecznej i 3 MW magazynowania, a jego uruchomienie planowane jest na pierwszą połowę 2024 roku. Drugi projekt, Opalenica składa się z trzech parków słonecznych o łącznej mocy 20 MW. Wraz z rozpoczęciem etapu budowy, oczekiwany termin komercyjnej eksploatacji ma zostać osiągnięty w III kwartale 2023 roku" – czytamy w komunikacie.

Greenvolt Power działa na 17 rynkach, przygotowuje, projektuje, buduje i obsługuje farmy wiatrowe i słoneczne na zlecenie inwestora. Jednym ze strategicznych filarów grupy jest promocja projektów wiatrowych i fotowoltaicznych (utility-scale), z działalnością na kilku rynkach europejskich i na rynku amerykańskim.

(ISBnews)

Gaz w energetyce ma niezłe perspektywy. Ale jak długo?` Towarowa Giełda Energii liczy na wzrost obrotów na rynku gazu, a w miarę postępów transformacji energetycznej, także na handel gwarancjami pochodzenia dla „zielonych” gazów oraz instrumentami finansowymi. Zużycie gazu ziemnego będzie w Polsce przez najbliższe lata rosnąć, ponieważ będzie to główne paliwo przejściowe, dla którego na razie trudno o alternatywę.
Przemysł przyszłości: Dołącz do liderów branży na Green Industry Summit 2024 w Krakowie!` Już 22 października 2024 roku w historycznych murach Starej Zajezdni Kraków odbędzie się XIII edycja Green Industry Summit – konferencji, która co roku przyciąga liderów przemysłu, przedstawicieli rządu oraz ekspertów z całego kraju. To wyjątkowa okazja do wymiany doświadczeń, nawiązania cennych kontaktów oraz zdobycia wiedzy na temat najnowszych trendów i wyzwań związanych z zieloną transformacją przemysłu.
Dlaczego polskie firmy powinny stawiać na elastyczność w zużyciu energii?` Jedne z najwyższych ceny energii w Europie, brak perspektyw na obniżki i powolna transformacja energetyczna sprawiają, że polskim przedsiębiorstwom coraz więcej czasu zajmują poszukiwania oszczędności. Wiele biznesów stara się zmniejszyć ilość zużywanej energii, ograniczając produkcję lub podnosi ceny swoich produktów, by zrównoważyć rosnące koszty ich wytworzenia. Dlaczego elastyczność energetyczna jest tak ważna dla przemysłu?

Partnerzy portalu