Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Krótkie spięcie
  4. >
  5. Carbon Group ma list intencyjny ws. współpracy ze spółką z Grupy Colliers Poland

Carbon Group ma list intencyjny ws. współpracy ze spółką z Grupy Colliers Poland

Carbon Group (dawniej Elektromont) podpisał list intencyjny ze spółką CDBP wchodzącą w skład grupy kapitałowej Colliers Poland. Dokument dotyczy określenia zasad oraz warunków przyszłej współpracy w podstawowego obszaru działalności Carbon Group, czyli projektowania i montażu instalacji elektrycznych i teletechnicznych, podał Carbon Group.

W ramach podpisanego przez strony listu intencyjnego spółka CDBP będzie przekazywać informacje na temat wybranych projektów, natomiast Carbon Group przedstawi materiały i informacje dotyczące możliwości inwestycyjnych. Strony wyraziły również chęci do nawiązania szerszej i długoterminowej współpracy, podano.

"Na tym etapie zamierzamy skupić się na podstawowym obszarze działalności spółki, jakim są kompleksowe usługi w zakresie instalacji elektrycznych w różnego rodzaju obiektach. Na przestrzeni ostatnich tygodni prowadziliśmy wiele rozmów z partnerami w celu realizacji nowych kontraktów, które będą stanowić ważną część przychodową Carbon Group. Podpisanie listu intencyjnego z tak cenionym partnerem jest dowodem potwierdzającym skuteczność naszych działań. Zależy nam, aby wypracować korzystne dla obu stron warunki współpracy, które przyczynią się do finalizacji wielu znaczących kontraktów" – powiedział członek rady nadzorczej delegowany do pełnienia funkcji prezesa Cezary Jasiński, cytowany w komunikacie.

CDBP wchodzi w skład grupy kapitałowej Colliers Poland, która jest przedstawicielem globalnej spółki Colliers, oferującej szeroki wachlarz usług najwyższej jakości na rynku nieruchomości, w szczególności usług z zakresu projektowania i wykonania robót budowlanych w nieruchomościach komercyjnych.

Spółka Carbon Group, która wcześniej funkcjonowała pod nazwą Elektromont, realizuje pełny proces inwestycyjny związany z projektowaniem, realizacją i uruchomieniem instalacji elektrycznych niskiego i średniego napięcia oraz instalacji teletechnicznych. W ostatnich miesiącach spółka poinformowała o planach rozpoczęcia działalności w obszarze handlu węglem kamiennym, a w kolejnych etapach obrotem odnawialnymi źródłami energii. W tym celu oficjalnie w statucie spółki zarejestrowana została nowa nazwa, jak też rozszerzono przedmiot działalności, wskazano w informacji.

W październiku Carbon Group poinformował o wyborze oferty spółki przez firmę JMS Sp. z o.o., która jest podwykonawcą inwestycji w Szczawnie-Zdroju. W ramach kontraktu Carbon Group wykona instalację elektryczną i teletechniczną w budynku biurowym. Całkowite wynagrodzenie wynikające ze złożonej oferty stanowi kilkakrotność kapitału zakładowego spółki. W chwili obecnej spółka finalizuje warunki kontraktu, podano także.

We wcześniejszych komunikatach spółka Elektromont – notowana na NewConnect – zapowiedziała rozszerzenie swojej działalności o handel w pierwszej kolejności tradycyjnymi źródłami energii, jak np. węgiel kamienny, a w kolejnych etapach obrotem odnawialnymi źródłami energii. Zgodnie z zapowiedziami, zmianie miała ulec również nazwa firmy na Carbon Group, która będzie tożsama z profilem nowej działalności.

(ISBnews)

Gaz w energetyce ma niezłe perspektywy. Ale jak długo?` Towarowa Giełda Energii liczy na wzrost obrotów na rynku gazu, a w miarę postępów transformacji energetycznej, także na handel gwarancjami pochodzenia dla „zielonych” gazów oraz instrumentami finansowymi. Zużycie gazu ziemnego będzie w Polsce przez najbliższe lata rosnąć, ponieważ będzie to główne paliwo przejściowe, dla którego na razie trudno o alternatywę.
Przemysł przyszłości: Dołącz do liderów branży na Green Industry Summit 2024 w Krakowie!` Już 22 października 2024 roku w historycznych murach Starej Zajezdni Kraków odbędzie się XIII edycja Green Industry Summit – konferencji, która co roku przyciąga liderów przemysłu, przedstawicieli rządu oraz ekspertów z całego kraju. To wyjątkowa okazja do wymiany doświadczeń, nawiązania cennych kontaktów oraz zdobycia wiedzy na temat najnowszych trendów i wyzwań związanych z zieloną transformacją przemysłu.
Dlaczego polskie firmy powinny stawiać na elastyczność w zużyciu energii?` Jedne z najwyższych ceny energii w Europie, brak perspektyw na obniżki i powolna transformacja energetyczna sprawiają, że polskim przedsiębiorstwom coraz więcej czasu zajmują poszukiwania oszczędności. Wiele biznesów stara się zmniejszyć ilość zużywanej energii, ograniczając produkcję lub podnosi ceny swoich produktów, by zrównoważyć rosnące koszty ich wytworzenia. Dlaczego elastyczność energetyczna jest tak ważna dla przemysłu?

Partnerzy portalu